Партія влади перемогла на виборах у Польщі - exit-polls

  Правляча партія Дональда Туска перемогла на парламентських виборах у Польщі. Такі дані екзит-полів. За "Громадянську платформу" проголосували майже 40 відсотків виборців.

  Суперником чинного прем`єра на виборах був Ярослав Качинський. Його партія "Право і справедливість" набрала близько 31-го відсотка. До Сейму та Сенату пройшли представники Руху Палікота, Союзу демократичних лівих сил та Селянської партії.  Екзит-поли засвідчили: явка виборців була невисокою. Обирати депутатів до парламенту прийшли менше 50 відсотків поляків.

  Уперше за новітню історію Польщі правляча партія не розгубила довіру громадян за час перебування при владі. "Громадянську платформу" та її лідера Дональда Туска напередодні виборів підтримували близько третини опитаних. Їхніх суперників - на декілька відсотків менше.

  Аурелія: "Я голосую за "Громадянську платформу". Я боюся нашу опозицію, вона надміру радикальна".

  Яцек Черницький: "Ми з родиною живемо в Німеччині і помітили - відколи Туск прийшов до влади, до поляків почали ставитися набагато краще".

  Головний аргумент на користь теперішньої влади - її економічні здобутки. Польща - єдина з усіх країн Євросоюзу - цього року уникла рецесії. Уряд Дональда Туска підтримує рівні відносини не лише з Євросоюзом, але і з Росією. Декотрим полякам це не до вподоби. "Закон і справедливість" вимагає перегляду газових угод з Москвою і нового розслідування авіакастрофи під Смоленськом. Західних сусідів - передовсім Німеччину - консерватори теж критикують.

  Вєслава Маковська: "Я все життя голосую за "Закон і справделивість", з усіх політиків довіряю лише Качинському".

  Анна: "Я голосую за "закон і справедливість", бо маю консервативні погляди. Думаю, цього разу партія поводитиметься трохи спокійніше".

  Людвіка: "Я втомилася від бюрократії та політичних махінацій. Хочу, щоби до влади прийшли люди, яким небайдужа доля пенсіонерів. Ми живемо у злиднях".

  Висловити свою громадянську позицію у Польщі мають право 30 мільйонів виборців. Але, згідно з опитуваннями, майже половина не збираються іти на дільниці. Найменш активні - прихильники правлячої "Громадянської платформи". І це може дати їхнім суперникам шанс на перемогу та формування нового уряду.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Французькі соціалісти обирають кандидата у президенти
  Наступний матеріал
  Папа Римський виступив проти італійської мафії
  Теги: