Парламентські вибори у Киргизстані - відбулися

  Парламентські вибори у Киргизстані - відбулися. Центрвиборчком країни заявив, що серйозних порушень під час волевиявлення не зафіксовано. Явка виборців склала майже 60 відсотків. Новообрані парламентарі мають свормувати коалцію, завтердити прем`єра та спікера, а повноваження президента - суттєво урізати. Ще один момент - чималу підтримку населення здобули опозиціні сили - серед них і представники колишньої влади.

  Бюлетені для голосування у Киргизстані  на нинішніх виборах були надзвичайно довгими- до семидесяти сантиметрів. Адже до парламенту балотувалися  три десятки партій. Найбільшу кількість голосів, за попередніми даними, отримали п"ять з них. Лідирує - опозиційна політична сила "Ата-Журт". Їй віддали свої голоси близько 10% виборців. На один відсоток відстали соціал-демократи. На третьому місці - партія колишнього прем`єра Фелікса Кулова - Ар-Намис. По 6 відсотків отримали партії "Республіка" та Ата-мекен. Оскільки більшості у майбутньому парламенті не здобула жодна з партій-учасниць, мабутній уряд буде коаліційним.

  Омурбек Текебаєв, лідер партії Ата-Мекен: "Вперше ми будемо намагатися знайти компроміс. Раніше партія-переможець просто знищувала конкурентів, а зараз політичні опоненти будуть працювати разом".

  Президент республіки, Роза Отунбаєва у відеозверненні до нації назвала вибори великим успіхом Киргизстану. Вона підкреслила, що волевиявлення було вільним, демократичним та відкритим. Представники центрвиборчкому підтверджують: значних порушень не зафіксовано. У містах Ош та Джалалабад, де мешкає велика узбецька громада, через побоювання заворушень голосування проводилося в умовах посилених заходів безпеки.

  Акилбек Сарієв, голова центральної виборчої комісії: "Ми всі чекали на цей день, хоча і мали певні побоювання. На щастя, вибори пройшли без ексцесів".

  Вибори провели після референдуму, на якому населення країни ухвалило нову конституцію. За новим основним законом, Киргизстан став парламентською республікою, і саме парламент формуватиме уряд. 

  Азад Сафаров, Олена Хоменко, "5-й канал"

  Попередній матеріал
  Бут попросив суд скасувати рішення про стягнення зі Сніцарчук 20 тис грн
  Наступний матеріал
  Від потужних повеней потерпає Австралія
  Теги: