Парламентська комісія розгляне пенсійну реформу у Франції [відео]

  Доленосний день для пенсійної реформи у Франції. Проект закону сьогодні розгляне спільна комісія обох палат парламенту. Реформа, зокрема, передбачає збільшення пенсійного віку на два роки.

  Непопулярні кроки влади другий тиждень поспіль тримають країну в облозі страйків і коштують державі сотні мійльонів євро. Обурені профспілки і надалі блокують нафтопереробні заводи. У Франції спустошена уже чверть заправок. А комунальники не вивозять сміття. Вулиці мегаполісів перетворюються на звалища відходів.

  Профспілки без упину страйкують через пенсійну реформу. Протестувальники пильнують і вдень, і вночі. Здебільшого блокують нафтопереробні заводи. Ситуація з пальним у країні дедалі ускладнюється. Напередодні не працювала чверть заправок. Сьогодні може бути ще гіршою. Адже у неділю водії автоцистерн відпочивали і не встигли завезти достатньо пального на АЗС.

  Франк Менчон, член профспілки: "Запаси пального скоротилися до катастрофічного рівня. Його немає в Ліоні, Бретані, поблизу Нанта, а на очисному заводі Донджа майже порожньо. У наших резервуарах газу залишилося на дві доби. Настав час зрозуміти – ми використовуємо стратегічні запаси і незабаром це спричинить великі проблеми".

  Окрім нестачі пального, у французів інша біда – сміття. Комунальники на знак протесту відмовляються його вивозити. Натомість влаштовують пікніки  просто неба.

  Регіс, голова профспілки: "Так ми висловлюємо солідарність з рештою невдоволених пенсійною реформою. Ми показуємо, що не припиняємо страйкувати ані вдень, ані вночі".

  Попри усі негаразди, французи підтримують протести. Майже сімдесят відсотків людей - за страйки. Стільки ж невдоволені президентом Саркозі, який не відступається від пенсійної реформи. Тим часом уряд підраховує збитки. День страйків обходиться країні у чималу суму.

  Крістін Лагард, Міністр економіки: "Складно назвати точну цифру. Ми припускаємо, що кожен день страйку коштує Франції від двохсот до чотирьохсот мільйонів євро". 

  Сьогодні спільна комісія розпочинає розгляд законопроекту про пенсійну реформу. А голосуватиме за неї - 27 жовтня. Раніше документ уже підтримали обидві палати парламенту.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Гаїті лютує епідемія холери - 253 загиблих
  Наступний матеріал
  Клоуни допомагають лікувати дітей у Колумбії [відео]
  Теги: