Парламент Кіпру відклав голосування щодо запровадження податку на депозити [відео]

  До вечора вівторка відклав голосування щодо запровадження податку на депозити кіпрський парламент. Місцеві депутати та урядовці проводять переговори з Євросоюзом, Міжнародним валютним фондом і Європейським центробанком. Влада Кіпру просить у них зменшити збори для людей з незначними банківськими рахунками, але збільшити для великих вкладників. Росія ж виступає проти такої позиції. Кремль уже назвав її несправедливою та погрожує відмовити в реструктуризації свого кредиту, наданого Кіпру у 2011-му.

  Переговори з європейськими партнерами на фоні протестів громадян проводить влада Кіпру. Парламентарі та урядовці просять Євросоюз, Міжнародний валютний фонд та Європейський центробанк зменшити запланований податок на депозити для людей із вкладами меншими, ніж сто тисяч євро. Поки що кредитори хочуть бачити його на рівні семи відсотків. Натомість Нікосія пропонує збільшити збори для багатих клієнтів. Кіпрська влада вважає - вони можуть заплатити й понад десять процентів.

  Ана Яносі, протестувальниця: "Не втягуйте нас у цю третю світову фінансову війну. Ми не потребуємо допомоги. Не давайте нам жодних кредитів. Просто не чіпайте наші заощадження. Це все, що ми вимагаємо".

  Маріос Гароян, голова кіпрської партії Dikos: "У Кіпру є власні інституційні органи. Зараз вони виробляють єдину позицію. Думаю, до вечора вівторка вона буде готова. Питання з податком на депозити дуже складне, на мою думку, навіть унікальне. Вважаю - Євросоюз хоче випробувати цю модель на Кіпрі, щоби потім запровадити її в інших країнах. Зокрема, Італії та Іспанії".

  Несправедливим, непрофесійним і небезпечним вважає запровадження податку на депозити в кіпрських банках президент Росії - Володимир Путін. За оцінками, рейтингової агенції Мудіс від такого кроку російські громадяни, компанії та банки втратять близько трьох мільярдів доларів. Засудив заплановані стягнення й прем`єр-міністр Дмитро Медведєв. Російський уряд через це може не продовжити термін своєї позики Кіпру у два з половиною мільярди євро, наданої два роки тому.

  Дмитро Медведєв, прем`єр-міністр Росії: "Это выглядит просто как конфискация чужих денег. Не знаю, кто автор этой идеи, но выглядит это именно таким образом".

  Українські ж вкладники кіпрських банків у разі запровадження податку на депозити можуть втратити від ста до двохсот мільйонів євро. Таку оцінку оприлюднив незалежний фінансовий експерт Ерік Найман. Але ці дані є приблизними й грунтуються на теоретичному співвідношенні розміщених на Кіпрі російських та українських депозитів. Запровадити збори з вкладів Євросоюз зобов`язав Кіпр через підозри у відмиванні грошей іноземцями в місцевих банках. Через ліберальну фінансову політику острівної держави впродовж багатьох років закордонні компанії зберігали гроші на її території.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Визнати неконституційним "Закон про Всеукраїнський референдум" вимагають громадські організації
  Наступний матеріал
  Із датою виборів міського голови столиці народні обранці можуть визначитися вже завтра
  Теги:
  Loading...