Парламент Англії обговорив способи боротьби з бунтівниками та майбутнє посилення безпеки в країні

  Робота над помилками - розпочалася у Великій Британії. Парламент - обговорив способи боротьби з бунтівниками та майбутнє посилення безпеки в країні. Британський прем`єр - запропонував низку радикальних, як для країни, заходів. Зокрема, поліція - отримала дозвіл на використання технічних засобів розгону натовпу, аж до застосування гумових куль. Розглянув парламент і можливість відключення соцмереж у період заворушень.

  Рівно тиждень тому сталася фатальна стрілянина в Тотенхемі. Саме після того, як поліція застрелила Майка Даггана - спалахнули заворушення. Утім, у районі - досі неспокійно. Рух - частково перекритий. Багато крамниць - зачинені та забарикадовані. Подібна ситуація - і в Бірмінгемі, де на місці загибелі трьох місцевих мешканців - щодня збираються люди.

  Тарік Джахан, батько загиблого: "Я не знаю, чи можу зробити бодай щось, щоби зупинити те, що коїться. Якщо ви мене чуєте - схаменіться! Це безглуздя, люди втрачають домівки, бізнес. Я - втратив родину".

  Британський парламент - обговорив заходи для боротьби з бунтівниками. Прем`єр - налаштований рішуче. Він уже дозволив поліції застосовувати гумові кулі та водомети, а також - зривати маски з людей, яких підозрюють у заворушеннях. Крім того, парламент розглянув можливість відключати соцмережі на час заворушень. Найімовірніше, заборона стосуватиметься популярного месенджера блекбері, а також фейсбука та твіттера. Саме через них - зловмисники координували свої дії.

  Кемерон: "Вільний потік інформації - може бути корисним, а може й ні. Ми співпрацюємо з поліцією та розвідкою й з`ясовуємо, чи буде доречною заборона для певних людей спілкування через ці сайти та сервіси, якщо ми знаємо, що вони - планують заворушення та погроми".

  Зараз поліція активно використовує соцмережі, щоби ловити мародерів. Проти багатьох основним доказом є - їхні фото з краденими товарами, які зловмисники - самі ж викладають на своїх сторінках. До боротьби з мародерами - планує долучитися і всесвітньовідомий інтернет-аукціон Ібей. Поки що на сайті не зафіксували сплеску активності й не впіймали когось із грабіжників. Утім, власники порталу - допомагатимуть правоохоронцям індентифікувати крадені речі та видалятимуть підозрілі оголошення.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Другий за місяць напад на урядові установи в Європі
  Наступний матеріал
  Нестабільною залишається ситуація на світових фондових ринках
  Теги: