ПАР готується до можливої смерті Мандели [відео]

  Південна Африка готується до можливої смерті Нельсона Мандели. 95-річний активіст і борець з апартеїдом - уже понад два тижні перебуває в лікарні у критичному стані. Це вже четверта його шпиталізація від початку року. І якщо шанувальники Мандели ще вірять у його можливе одужання, то лідери країни - бажають йому легкого кінця.

  До преторійської лікарні сходяться родичі Нельсона Мандели й африканські лідери. У середу тут побувала колишня його дружина та донька. А також посланець із Кенії.

   Ізекіїль Мутуа, інформаційний секретар Кенії: "Його недуга зворушила усіх. І тому ми тут - щоб висловити співчуття".

   Відвідав недужого й архієпископ Кейптануа:

   Табо Магоба, англіканський архієпископ Кейптауна: "Всі ми смертні. Раніше чи пізніше усі підемо з життя. Тож можемо побажати Манделі мирного кінця. Звільнення від страждань і возз’єднання з Творцем".

   Схожі побажання лунають і від африканських вождів.

   Пхатекіле Холоміса, голова Конгресу традиційних лідерів ПАР: "Якщо Мадіба уже не насолоджується життям, то нехай би Бог позбавив його цих страждань.. Він - наша сила й опора. Моральна колона. Багато хто не чинив зла тільки тому, що знав, це засмутить Мадібу".

   Мадіба - це почесне ім’я Нельсона Мандели - назва його клану. А ще його іноді називають - "тата" - "батько". Він першим у Південно-Африканській Республіці став президентом унаслідок демократичних виборів. А до того - ревно боровся за права чорношкірого населення ПАР і відсидів за це чверть століття за ґратами. За це його шанують далеко за межами республіки.

   Жителька ПАР: "Моя любов до Мадіби - безмежна... Я спеціально привезла синів із Дубаю, щоб разом побажати йому одужання".

  Шанують Нельосна Манделу і далеко за межами континенту. У різних куточках світу йому присудили десятки нагород. А 20 років тому - і Нобелівську премію миру. За рішенням ООН - щороку в день його народження світ відзначає День Мандели. Це символічне свято, коли щонайменше годину треба присвятити добрим справам.

   "5 канал".

  Попередній матеріал
  На початку липня у Києві відбудеться етнофестиваль "Країна Мрій"
  Наступний матеріал
  В Тунісі звільнили іноземних активісток "Фемен"
  Теги: