Папа Римський зрікається престолу за станом здоров`я [відео]

  Папа Римський Бенедикт XVI зрікається престолу. Він залишить посаду 28 лютого о 20.00 за місцевим часом, підтверджують у Ватикані. Про своє рішення сам папа повідомив на колегії кардиналів, пояснивши це погіршенням стану здоров`я.

  Бенедикту XVI - 85 років. На момент обрання Папою він був найстарішим із 1730-го року, коли престол посів Климент ХІІ, якому було 78. На посаді голови католицької церкви Бенедикт XVI був майже 8 років. Відповідно до кодексу канонічного права, Папа має право зректися престолу - для цього не потрібно навіть особливих умов, тільки власна воля понтифіка. Однак, таке сталося уперше за майже шістсот років. Попередній Папа добровільно пішов на пенсію у 1415-му році.

  Незабаром буде скликано конклав для обрання нового Папи. Ватикан офіційно заявив, що нового понтифіка оберуть якомога швидше. Бенедикт XVI був 265-м Папою.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Я скликав вас, щоби повідомити про рішення, надзвичайно важливе для життя церкви. Після того, як я неодноразово сповідався Богу, я дійшов висновку, що мої сили через похилий вік недостатні для того, щоби посідати папський престол. Усвідомлюючи всю серйозність мого вчинку, із власної волі я оголошую, що зрікаюся папства. 28 лютого 2013-го року о 8 годині вечора папський престол стане вільним, і конклав обере нового понтифіка".

  Попередній матеріал
  У Лос-Анджелесі відзначили лауреатів музичної премії "Греммі" [відео]
  Наступний матеріал
  Екс-дипломат США звинувачує Францію у фінансуванні "Аль-Каїди"
  Теги:
  Loading...