Папа Римський закликав припити кровопролиття у Тибеті (РОЗШИРЕНО)

  Зупинити кровопролиття у Тибеті закликав Папа Римський Бенедикт XVI у своєму пасхальному зверенні Урбі ет Орбі. А ось лідер буддистів Далай-Лама висловився на підтримку проведення Олімпійських ігор в Китаї. Китайська влада саме його звинувачує в організації заворушень, які тривають у Тибеті більше тижня а також в намірах зірвати літню Олімпіаду в Пекіні.
  Нове відео із Лхаси шокує відвертістю. Спалені будинки і жертви пожежі, що загинули орієнтовно тиждень тому, під час сутичок у Тибеті. Китайська влада переконана - ці кадри доводять, що прихильники Далай-Лами нападали на цивільних і підпалювали їхні будинки. Духовного лідера офіційний Пекін уважає головним підбурювачем. За словами лідерів Піднебесної, він спровокував заворушення, щоб дискредитувати Китай в очах міжнародної спільноти. І таким чином завадити проведенню літньої Олімпіади. Головний буддист усі звинувачення спростовує.

  Далай-Лама, духовний лідер тибетців: "Ці звинувачення безпідставні. Я завжди підтримував Олімпійські ігри, їх треба було провести саме у Китаї. Понад мільярд мешканців світу є китайцями і пишаються цим. Я хочу висловити нашу спільну повагу цій видатній нації".

  Ситуація у Лхасі і сусідніх з Тибетом провінціях зараз - під контролем, запевняє китайська влада. Втім, виводити війська з неспокійних регіонів не поспішає. Арешти учасників антикитайських протестів - тривають. Втім нових сутичок - поки що не зафіксовано. Перевірити ці факти - неможливо. Тибет та сусідні провінції - це інформаційний вакуум для закордонних журналістів. Ситуацію висвітлює лише місцева влада.

  Тибетський студент: "Нашому навчальному закладові зараз доволі сутужно - вони закрили ворота і не пускають нас усередину".

  Тибетець, що живе у Шангрілі: "Поки що тут все спокійно. Щоправда, я не чув, що відбувається в інших провінціях".

  Акції протесту проти дій Китаю в Тибеті щодня відбуваються у різних країнах світу. У неділю тисячний марш відбувся в індійському місті Нью-Делі. Учасники одягли на себе ланцюги та розмалювалися червоною фарбою - нагадуючи про пролиту в Лхасі кров. В одному з прикордонних індійських міст група тибетських художників влаштували свою акцію протесту. Усім хочим вони розмальовували обличчя та голови анти-китайськими гаслами та прапорами Тибету. За словами митців, за кілька днів вони розмалювали двісті людей.

  Нонна Стефанова, Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Благочинний концертний тур дитячих колективів Грузії стартував у Донецьку (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  4000 американців загинули в Іраку за останні 5 років,- AP
  Теги:
  Loading...