Папа Римський виступив на Генасамблеї ООН (РОЗШИРЕНО)

  Бенедикт XVI став третім Папою, який виступив на Генасамблеї ООН. Понтифік говорив про права людини, і відповідальність держави за дотримання цих прав. Промова була запланована у рамках візиту до США. Наступним місцем, яке відвідає папа у Нью-Йорку стане Ґраунд Зіро - місце, де до 11 вересня столяли хмарочоси всесвітнього торговельного центру.
  Зі співами "Алілуя" і освідченнями в любові та приязні чекали люди Папу Римського у Нью-Йорку. Натовп ще зранку зібрався під штаб-квартирою ООН. Були серед присутніх і невдоволені візитом понтифіка - вони вийшли з плакатами: "Вірте в Бога, не возвеличуйте людину". Втім, прихильників Бенедикта XVI - значно більше.

  В аеропорту Понтифіка зустрів мер Нью-Йорка, Майкл Блумберг. Папа одразу вирушив до штаб-квартири ООН. Суворі заходи безпеки продумали заздалегіть, охорону під час візиту до США забезпечує кількадесят федеральних агенств. У залі штаб-квартири Папу Римського зустріли гучними оплесками. Бенедикт XVI став лише третім Папою, який виступив на Генасамблеї.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Кожна держава повинна захистити своє населення від страшного і постійного порушення прав людини. А також від наслідків гуманітарних криз. І немає різниці, трапилися вони з вини людини, чи з природних катаклізмів.  Якщо держава не спроможна гарантувати такого захисту, тоді в ситуацію повинна втрутитися міжнародна спільнота. І зробити це на законних підставах, які обумовлені в статуті ООН. Або ж використовуючи інші міжнародні інструменти".

  Папа пробуде у Нью-Йорку три дні. За цей час він відвідає місце, де стояли башні-близнюки, зруйновані під час теракту 11 вересня. Жодних промов понтифіка на цьому місці не заплановано. Бенедикт XVI також відслужить месу на одному зі стадіонів, відвідає місцеву синагогу і зустрінеться з главами інших релігійних конфесій.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  У Києві відкрилася виставка "Цифрові відчуття - коли технології стають мистецтвом" (ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  У Києві дизайнер встановив рекорд "стрижки малюнка в підвіщеному стані догори дриґом"
  Теги: