Папа Римський приїхав до Чехії

  Папа Римський розпочав апостольську поїздку до Чехії. Це 13-й міжнародний візит Бенедикта XVI за понад чотири роки його понтифікату. І присвячений до Днів Святого Вацлава, покровителя Чехії та Моравії.

  У Празі папа відвідав церкву санта Марія де ла Торро і собор святого Вітта. Урочистості на честь понтифіка влаштували і у президентському палаці. У неділю глава католицької церкви вирушить у місто Брно, де відслужить месу, першу з двох, запланованих на цей візит. Друга відбудеться у понеділок, у містечку Стара Болеслав, в соборі святого Вацлава, покровителя Чехії і Моравії. До днів вшанування цього святого і приурочений візит Понтифіка.

  ***

  Візит до Чехії - перша закордонна поїздка Папи римського від того часу, як Бенедикт 16-й зламав руку. І тринадцята - за чотири з половиною роки понтифікату. Прибуває понтифік до міжнародного аеропорту у Празі. Меса у чеській столиці - не запланована, утім до вірян Бенедикт 16-й звернувся іще в аеропорту, але спочатку - привітальне слово від президента Чехії.

  Вацлав Клаус, президент Чехії: "Ваш попередник, папа Іван-Павло Другий, прилетів до Праги вперше у 1990-му році, невдовзі після падіння тоталітарного комуністичного режиму у нашій країні і у нашій частині Європи. Інші його візити були не менш символічними і пам`ятними. Той самий рівень символізму ми бачимо і у Вашому нинішньому візиті".

  Бенедикт XVI, Папа римський: "Зараз релігійна свобода відновлена, і я закликаю громадян цієї республіки відродити християнські традиції, які сформували вашу культуру. І я закликаю християнську спільноту і далі говорити так, щоб ваші голоси почули, як голоси нації, що протистоїть викликам світової спільноти".

  З аеропорту папа вирушає до церкви Святої Діви Марії де ла Вітторіо. Там він вклоняється чудотворній скульптурі немовляти Ісуса, окрасі цього храму, яка щороку збирає сотні тисяч паломників. Тут на благословіння понтифіка чекають тисячі людей. Далі Бенедикт 16 вирушає до президентського палацу, де на честь папи запланована урочиста церемонія і концерт. Зустрітися із понтифіком прийшли не лише президент Вацлав Клаус із  дружиною, але й інші високопосадовці та дипломати. Після прийому на високому рівні Бенедикт 16-й вирушив на молитву до празького собору святого Віта, Вацлава і Войтеха.

  Вранці у неділю Папа римський вирушить до міста Брно, де відслужить месу у міжнародному аеропорту Туржани. Ще одне служба запланована у місті Стара Болеслав, у соборі святого Вацлава. Дням ушанування цього небесного пкровителя Чехії власне і присвячений апостольський візит Папи.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Луценко: Незабаром на дорогах встановлять нові "Візири"
  Наступний матеріал
  Адреси боржників за комірне вивішують на біл-бордах у Дніпропетровську
  Теги: