Пан Гі Мун закликає Туреччину й Ірак до миру

  Занепокоєння військовою операцією на турецько-іракському кордоні висловив генсек ООН. Пан Гі Мун закликав владу обох країн до співпраці задля встановлення миру в неспокійному прикордонні. І попросив не забувати про безпеку мирного населення.
  Удень турецькі вояки розпочали наземний наступ проти курдських бойовиків, чиї бази розташовані на півночі Іраку. Кордон перейшли 10 тисяч солдат. Їхні дії підтримує артилерія та авіаця. Наступ триватиме орієнтовно 15 днів, втім верховне командування заявляє, що армія не повернеться додому, доки не виконає свого завдання, і не знищить осередки радикалів. На кордоні з Іраком сконцентровано близько 100 тисяч солдатів - це п`ята частина усієї турецької армії. Вона є другою за кількістю у НАТО після США. Раніше цього місяця турецька авіація вже бомбардувала 70 об`єктів на півночі Іраку. Курди ведуть боротьбу за незалежність з 1984 року. Унаслідок зіткнень за цей час в регіоні загинули близько 40 тисяч людей.

  Таїп Ердоґан, прем`єр-міністр Туреччини: "Наземна операція, яку проводять турецькі війська, спрямована проти курдських терористичних загонів у горах північного Іраку. Ми не маємо і не будемо мати жодного злого наміру проти наших братів і друзів серед іракського народу. Ми перебуваємо в контакті з місцевою адміністрацією на півночі Іраку. Наші війська повернуться назад, коли виконають свою місію".
  Попередній матеріал
  Дженіфер Лопес народила двійню
  Наступний матеріал
  Загинули всі пасажири літака, який розбився в Андах
  Теги:
  Loading...