Пам`ять жертв теракту 11 вересня вшановують сьогодні у США [відео]

  Пам`ять жертв теракту 9-11 вшановують сьогодні у США, із дня трагедії минуло 11-ть років. Тоді терористи захопили чотири пасажирські літаки - два спрямували у вежі-близнюки, один на Пентагон, іще один упав у Пенсильванії. Жертвами стали тоді мало не три тисячі людей - це наймасштабніший в історії людства теракт.

  Тисячі людей зібралися, щоби вшанувати майже 3 тисячі жертв нападів. Багато хто - тримав у руках світлини загиблих. Цьогоріч уперше церемонія відбулася без офіційних промов. У ній взяли участь лише рідні жертв теракту. Урочистості розпочали з винесення прапора США, знайденого під руїнами зруйнованого хмарочоса.

  Потому над Нью-Йорком пролунали дзвони. Рідні загиблих - парами зачитували прізвища тих, чиї життя обірвалися в цей день 11 років тому. Читання кілька разів переривали через хвилини мовчання у моменти падіння чотирьох літаків, захоплених терористами.

  Загиблих під час теракту згадують не лише в Сполучених Штатах. Унаслідок атак пішли із життя громадяни понад 90-та країн. Тож сьогодні у багатьох державах влаштували скорботні заходи. В Ізраїлі жалобну церемонію очолив посол США Даніель Шапіро. Жертв вшанували біля монумента, зведеного у передмісті Єрусалима.

  Дов Шефі, батько загиблого у ВТЦ: "Я хочу вірити, що світ боротиметься проти терористичних організацій і тих, хто їх підтримує. Нехай тисячі загиблих пам`ятають віднині й навіки".

  Жалобну церемонію провели у Новій Зеландії. Тамтешні пожежники вшанували пам`ять колег, які загинули, рятуючи життя у Нью-Йорку. Близько сотні вогнеборців пройшли парадом до пам`ятника, створеного із 5 тонних сталевих руїн хмарочосів.

  Мюрей Джеймісон, пожежник: "Сьогодні особливий день. Ми всі зібралися, щоби згадати день, коли сталися теракти. У Всевітньому торговельному центрі загинули 343 пожежники. Ми пам`ятаємо і про них, і про всіх наших колег, які наклали головою під час виконання своїх обов`язків".

  Урочисту церемонію провели в Австралії. Місцеві політики - прибули до посольства США, щоби вшанувати жертв нападу.

  Джефрі Блейх, посол США в Австралії: "Ми вшануємо найтемніший час їхніх життів - відновленням світла. Ми сумуємо за тими, хто страждав і загинув у цей день 11 років тому, і хочемо присвятити себе подальшій боротьбі за мир".

  Згадали жертв теракту - і в Афганістані. Саме напад 11 вересня 2001-го - став приводом для початку США бойових дій у цій країні. Протягом 11 років у протистоянні з терористичними угрупованнями загинули майже дві тисячі американських вояків.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Завтра у Львові стартує 19-й Міжнародний книжковий Форум
  Наступний матеріал
  В Аравійському морі горить судно з українцями
  Теги: