Отрута з угорського алюмінієвого заводу досягла Дунаю

  Забруднені води з відстійника угорського алюмінієвого заводу досягли Дунаю. Уряди Хорватії, Сербії та Румунії уже повідомили про зростання концентрації шкідливих речовин у другій за довжиною річці Європи. Далі за її течією - Болгарія, Україна та Молдова.

  Вся риба здохла в невеликій угорській річці Марцаль, куди потрапив їдкий червоний шлам. Екологи повідомляють, що на території інших країн частка небезпечних хімікатів у воді поки що не перевищує норми. За їхніми оцінками максимальний рівень забруднення слід очікувати в неділю. Експерти не можуть передбачити наскільки постраждає флора і фауна Дунаю вцілому. Це залежатиме від погодних умов та багатьох інших чинників.

  Гордана Міошевич, еколог: "Ми ввели посилений моніторинг ситуації. Постійно беремо зразки води з Дунаю. Неозброєним оком неможливо оцінити рівень забруднення. Тож ми проводимо складні хімічні тести".

  Предраг Марич, голова департаменту з надзвичайних ситуацій Сербії: "Зараз немає загрози життю та здоров`ю громадян Сербії. Наслідки для риб і рослин ми зможемо визначити після вивчення швидкості поширення токсичної речовини і темпів зростання її концентрації".

  Угорські рятувальники і військові намагаються якнайшвидше зібрати токсичний бруд, поки він перебуває у рідкому стані. Якщо висохне - вітер може рознести важкі метали та інші отруйні речовини на сотні кілометрів.

  Золтан Іллєш, міністр з охорони навколишнього середовища Угорщини: "Речовини, які містяться у цій плямі, при попаданні в легені, можуть викликати рак. Тому ми робимо все можливе, щоби вчасно усунути забруднення. Зараз воно має площу у вісімсот гектарів".

  Аварія на заводі з виробництва глинозему поблизу угорського міста Айка вже призвела до міжнародної екологічної катастрофи. Згідно з розрахунками Європейського союзу від токсичних відходів постраждають, щонайменше, п`ять країн. Вони призвели до загибелі, щонайменше, чотирьох людей. Трьох вважають зниклими безвісти, більше ста двадцяти - зазнали поранень.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Мітинг на захист куріння у Греції [відео]
  Наступний матеріал
  НАТО витратить 930 млн євро на проекти із безпеки
  Теги: