5 канал

Останнім часом редакційна політика телеканалу "Дождь" трохи змінилась – екс-заступник голови Нацради

У 2014-му році Нацрада включила "Дождь" включили до кабельної мережі

 Про таке в ефірі "5 каналу" заяив народний депутат від БПП, заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України (2014–2015) Григорій Шверк. 

Тоді була інша ситуація. Ті у кого «Дождя» не було залюбки замінили на нього РТР або ОРТ. Тоді законодавча база відрізнялася від тієї, що ми маємо наразі. За цей час було прийнято багато нових законодавчих актів, які надали Нацраді можливість активніше реагувати на те, що є в ефірі. А також змінилася ситуація з зі ставленням суспільства до того чи іншого каналу. А також, це дуже важливо, здається, що інформаційна політика «Дождя» теж трохи змінилася останнім часом.

Як я знаю, Нацрада досить довго спілкувалася з «Дождем», щоб вони прибрали рекламу російською мовою, наприклад, салонів чи магазинів. Або замінити чимось українським, українського партнера, щоб реклама була адаптована до українського законодавства. І вони почали працювати в цьому напрямку і навіть десь в інтернеті з’явилася така версія дощу, яка частково виконувала законодавство України про рекламу, але на супутнику з’явилася та версія, яка була і українські кабельні оператори, вони отримували сигнал з супутника, і тому так сталося, що законодавство про рекламу не виконувалося.

І інше питання про Крим. Всі з нам розуміють різницю між «Дождем» і РТР чи ОРТ. Але всі канали там працюють в російському правовому полі, а в правовому полі РФ Крим – це Росія. І коли кореспондент «Дождя» в ефірі каже: «Я тут в Армянську»... Від цього нікуди не дінешся. Мабуть, вони ліберальні, мабуть, вони близькі до опозиційних поглядів, але ситуація така, що або вони повинні казати, що Крим – це українська територія і тоді вони залюбки будуть зустрічатися в українському інформаційному просторі, але в них будуть проблеми в Росії.

На думку Шверка, це рішення Нацради лежить в юридичному полі. «Є український закон», – підсумував він. 

Попередній матеріал
"Буковець-2017": Юні рятувальники з усієї України з'їхалися на змагання
Наступний матеріал
Обстріли біля Станиці Луганської не вщухають – окупанти не мають наміру відступати
Теги:
Loading...