Опозиція Єгипту готова до переговорів з урядом [репортаж, відео]

  Найчисельніший опозиційний рух Єгипту "Брати-мусульмани" готовий до переговорів з урядом. Необхідною умовою є згода влади на проведення політичних реформ упродовж чітко визначеного строку. Раніше, представники руху заявляли, що припинять протести лише після відставки президента Мубарака.

  На вулицях найбільших міст країни тривають антиурядові акції, проте кількість їхніх учасників суттєво зменшилася. Держави Європейського Союзу та Сполучені Штати виступили за впорядкований і поступовий процес зміни влади в Єгипті.

  ***

  Два вкрадених експонати Каїрського Єгипетського музею знайшли учасники опозиційних протестів. Під схвальні вигуки юрби кілька чоловіків пронесли цінності центральними вулицями столиці і врочисто передали військовим, які зараз охороняють установу. Де і за яких обставин вдалося відшукати крадене, мітингувальники не повідомляють. Кажуть лише, що за всяку ціну збережуть скарби єгипетського народу.

  Західні держави виступили проти швидкої зміни влади в Єгипті. Представники Сполучених Штатів, Великої Британії та Німеччини заявили, що негайна відставка президента Мубарака призведе до політичного вакууму в країні. Ним можуть скористатися радикально налаштовані групи та здійняти нову хвилю насильства.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Влада Єгипту повинна неухильно забезпечувати вільне висловлювання думок та свободу преси. Ми сподіваємося, що тенденція до послаблення сутичок зберігатиметься й надалі. Країні потрібні зміни в політиці. Проте всі реформи мають відбуватися розсудливо та мирно".

  Гілларі Клінтон, держсекретар США: "Ми виступаємо за припинення масових заворушень, сутичок демонстрантів з правоохоронцями. Всі сторони конфлікту мають сісти за стіл переговорів та окреслити дорожню карту поступових політичних реформ в країні".

  Після тижневої перерви завтра в Єгипті о десятій ранку за місцевим часом повинні відкритися всі відділення банків. У понеділок мала запрацювати фондова біржа, проте відновлення її роботи відклали. Щодня економіка країни втрачає близько трьохсот мільйонів доларів. Від 25 січня з Єгипту виїхали більше мільйона туристів. У сутичках і вуличних бійках загинули, за різними даними, від ста до трьохсот людей. Поранені - щонайменше 5 тисяч.

  Олександр Войтко, 5 канал


  Попередній матеріал
  Додому з Єгипту повертаються ще 180 українців
  Наступний матеріал
  Чергові антиурядові протести в Італії
  Теги: