Опозиція в Абхазії заявила, що взяла владу у свої руки

  Опозиція самопроголошеної республіки Абхазія заявила про перехід влади під її контроль.

  У вівторок ввечері, 27 травня, протестувальники взяли штурмом адміністрацію президента Абхазії, яка відкололася від Грузії і стала фактично російською автономією.

  Кілька тисяч прихильників опозиції зібралися в Сухумі , щоб висловити обурення президентом Олександром Анквабом і зажадати реформ, повідомляє Reuters з посиланням на російські ЗМІ.

  Сам Анкваб залишив будівлю своєї адміністрації, коли туди увірвалися мітингувальники, передає "Интерфакс". Однак він заявив, що покидати територію автономії не збирається.

  Після захоплення будівлі адміністрації опозиція встигла отримати від президента згоду на відставку уряду, генерального прокурора і голів двох районів республіки.

  В офісі президента заявляють, що дії опозиціонерів являються спробою силового захоплення влади збройними шляхом.

  Незалежність Абхазії і другої провінції, що відкололася від Грузії, Південній Осетії, визнали тільки Росія, Венесуела, Нікарагуа і карликові острівні держави Науру і Тувалу в Тихому океані.

  Абхазія відмовилася визнавати грузинське керівництво і вела війну з грузинськими силами в 1992-93 роках, після колапсу СРСР. Москва оголосила, що визнає незалежність Сухумі в 2008 році, після п'ятиденної війни з Грузією, в результаті якої Росія зміцнила свій вплив у бунтівних грузинських провінціях і розмістила тут свої війська.

  Опоненти Анкваба, котрий пережив кілька замахів, звинувачують його в корупції і авторитарному правлінні регіоном, що межує з Росією в районі курортного Сочі.

  Один із лідерів опозиції Рауль Хаджимба і деякі критики звинувачують уряд Анкваба в зайвій залежності від Москви, але інші, навпаки, хочуть включення Абхазії до складу Росії.

  Попередній матеріал
  Екс-голова розвідки: терористи прориваються до України через брак координації між силовиками
  Наступний матеріал
  Висуванці "Батьківщини" стали міськими головами Херсона і Чернівців
  Теги: