Опозиція у Киргистані забирає владу (РОЗШИРЕНО)

  Киргизька армія та прикорднонні війська під контролем тимчасового уряду, сформованого опозицією країни. Про це заявив міністр оборони нового кабміну Ісмаїл Ісаков. Міліція - також на боці нової влади - заявляє міністр внутрішніх справ.

  Раніше під тиском опозиціних сил чинний киргизький уряд подав у відставку, замість нього сформували уряд народної довіри, який очолила Роза Отунбаєва. Після цього опозиціонери оголосили про розспуск парламенту. За даними інформаційної агенції "Фергана", чинний президент Курманбек Бакієв приїхав до свого рідного міста Джилал-Абад. Там він планує виступити на мітингу. Під час заворушень останніх днів у Киргизстані загинули понад п`ятдесят людей, щонайменше дві сотні - поранені.

  Погром у будинку уряду влаштували прибічники опозиції в Бішкеку. Вони винесли з будівлі комп`ютери та іншу оргтехніку. Про це повідомляє власний кореспондент агенції ІТАР-ТАСС. Жодного чиновника в той час у будівлі вже не було. Раніше протестувальники захопили державне телебачення та парламент країни. Вони також розграбували та спалили три будинки, які належали сім`ї президента Киргизстану Курманбеку Бакієву. Лікарні Бішкека переповнені пораненими.

  Акилбек Доркембаєв, директор клініки першої допомоги: "Багато поранених, не встигають привозити".

  Для консультацій до Сполучених Штатів вилетіли син президента Курманбека Бакієва - Максим, і міністр закордонних справ Киргизстану Кадирбек Сарбаєв. Останній не зміг відповісти на запитання, хто зараз є фактичною владою в країні. Опозиція ж, яка напередодні сформувала свій уряд, стверджує, що саме її представники контролюють більшість державних установ.

  Роза Отунбаєва голова опозиційного уряду: "Ми контролюємо Службу безпеки та міністерство внутрішніх справ".

  Під тиском протестувальників свої повноваження склав губернатор Баткенської області Киргизстану - Айтибай Тагаєв. Прем`єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що влада країни сама винна у втраті контролю над ситуацією. Зокрема, вона повторила помилки тих, кого скинула п`ять років тому.

  Володимир Путін, прем`єр-міністр Росії: "Бакієв робив те саме, що й Акаєв. Масові заворушення у Киргизстані розпочалися у вівторок. Приводом стала заборона влади провести курултай - народні збори - та арешт лідерів опозиції. Менше, ніж за добу під тиском протестувальників їх звільнили. Але на той час численні протести вже охопили всю країну".

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  КС сьогодні оголосить вердикт щодо законності формування коаліції
  Наступний матеріал
  У Ріо-де-Жанейро плачуть за загиблими від повеней
  Теги: