Операцію «Свобода Іраку» - закінчено

  Операцію «Свобода Іраку» закінчено. Сьогодні офіційно завершується американська місія, і останні бойові підрозділи армії США залишають країну.

  Щоправда, близько 50-ти тисяч американських вояків залишатимуться ще рік задля консультування іракських сил безпеки - вони, за офіційною версією не братимуть участь у військових діях. На честь виведення військ США у Багдаді влаштують парад, де візьмуть участь перші особи держави і віце-президент Америки – Джозеф Байден. Він прибув до столиці Іраку напередодні. Усі урочистості відбуватимуться за підвищених заходів безпеки, позаяк прем’єр-міністр Нурі Аль-Малікі оголосив про найвищий ступінь терористичної загрози. Пересічні іракці, здебільшого, вважають, що військова операція американців у їхній країні ще не закінчена, адже на їхніх теренах, нехай і заради консультацій ще лишаються солдати армії США.

  Ільтіфат, мешканець Багдада: "Ми досі залишаємося в окупованій країні. Адже американці залишатимуться для консультування наших сил. щойно вони залишать Ірак, ми зітхнемо з полегшенням."

  Саяд Джафар, мешканець Багдада: "Думаю, візит американського віце-президента слід розцінювати так, мовляв, він приїхав розділити радість з військовими в останній день виходу бойових підрозділів. Але ми будемо з нетерпінням чекати, коли останній американський солдат полишить нашу країну".

  Лет аль-Хафаї, мешканець Багдада: "Сподіваюся і решта американських солдатів надовго не затримаються. Але, прикро, що наша армія дуже слабка. В нас мало тяжкої зброї і здебільшого укомплектована автоматами Калашникова, повітряні сили – недосконалі".

  Нагадаємо, американські війська увійшли до Іраку за наказом Джорджа Буша молодшого у 2003-му році на хвилі боротьби із міжнародним тероризмом, яку спровокував напад на вежі близнюки у Нью-Йорку. Буш заявив, що в Іраці є зброя масового знищення. Бойові дії призвели до численних жертв з боку місцевого населення. Загинуло майже чотири з половиною тисячі американських солдатів. Утім, зброї масового знищення в Іраку так і не знайшли.

  Попередній матеріал
  У Мексиці затримали відомого наркобарона
  Наступний матеріал
  "5 канал" подаватиме касаційну скаргу на рішення про позбавлення частот (ВІДЕО)
  Теги: