5.ua

ООН знову засудила антитерористичну операцію Ізраїлю в Газі

  ООН засуджує обстріли Ізраїлем Сектору Газа та закликає зупинитися. Комісія з гуманітарних питань, яка зібралася після знищення ракетою палестинської школи, називає ситуацію критичною.


  За даними ООН, ракети влучили вже у понад сотню шкіл. Та, що була зруйнована напередодні – була під захистом ООН. Ще у вівторок ізраїльських військових попередили, що в будівлі облаштували прихисток для місцевих мешканців. Учасники засідання погодилися безпечних місць у обстрілюваному регіоні просто не залишилося.

  Заступник генерального секретаря ООН Джен Еліассон обурюється: "Часом просто бракує слів. Ми були шоковані новиною про бомбардування в середу вранці, внаслідок якого снаряд влучив у притулок, організований ООН у школі. Загинули 16-ро людей, серед них і діти, понад сотня поранених. З гуманітарної перспективи це загрозлива ситуація. Для мене це саме той момент, коли треба сказати – досить".

  Ізраїль же не планує припиняти військову операцію на території Сектора Газа. Її метою є пошук і знищення тунелів, які терористи використовують для контрабанди. Уряд оголосив про додатковий набір резервістів – до армії вирушать ще 16 тисяч людей.

  Операцію планують час від часу переривати так званими гуманітарними паузами для евакуації постраждалих та надання допомоги місцевому населенню. Напередодні оголосили таке 4-годинне припинення вогню на тих територіях сектору Газа, де немає ізраїльських військових. Водночас, уряд відправив до Єгипту делегацію, яка намагатиметься домовитися про перемир’я з Хамасом.

  Нагадаємо, збройний конфлікт триває вже місяць. Терористи з угруповання ХАМАС та Ізраїль обмінюються ракетними обстрілами. Ізраїль також розпочав наземну операцію. За час протистояння загинули понад 1300 мирних мешканців у секторі Газа та 59 ізраїльтян, переважна більшість – військовослужбовці.

  28 липня генеральний секретар ООН Пан Гі Мун засудив дії обох сторін конфлікту та закликав до негайного припинення вогню в Секторі Газа.

  Попередній матеріал
  Палата представників США подасть позов проти Обами
  Наступний матеріал
  Росія заборонила ввозити українські соки
  Теги:
  Loading...