5.ua

ООН знову хоче направити інспекторів до Сирії

  Докази застосування повстанцями хімічної зброї передала сирійська влада Росії. Про це заявляє заступник російського міністерства закордонних справ, Сергій Рябков. Він провів переговори в столиці Сирії із президентом країни, Башаром Асадом. Поки делегації брали участь у перемовинах у центрі Дамаска - на його східній околиці, Гуті, поновилися жорстокі бої між прибічниками опозиції та урядовими військами.

  Перед відновленням переговорів про резолюцію щодо ситуації у Сирії п’ятьма постійними членами Ради безпеки Організації об’єднаних націй, позицію Франції, Сполучених Штатів і Великої Британії підтримала Німеччина. Берлін заявляє, що звіт інспекторів ООН щодо застосування хімічної зброї на сході Дамаска двадцять першого серпня, доводить провину режиму президента Асада у використанні заборонених отруйних речовин.

  Ґідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: «Звіт представників ООН, які побували на місці інциденту, чітко доводить факт, що саме режим Асада відповідальний за порушення цього табу. Документ підтверджує – лише сирійська влада мала технічну та логістичну можливість здійснити хімічну атаку настільки значного масштабу».

  Переговори в Радбезі ООН щодо сирійської резолюції, які тривали вночі, не дали результатів. Наступний раунд перемовин має розпочатися у Нью-Йорку за кілька годин. Росія та Китай продовжують опонувати Франції, Великій Британії та США. Москва та Пекін не хочуть включати до тексту документа пунктів про покарання режиму президента Асада у разі затягування процесу знищення арсеналу отруйних речовин. Чотири ж американських сенатори звернулися до глави міністерства фінансів США з вимогою запровадити санкції проти трьох російських банків, де, за інформацією конгресменів, зберігають свої гроші представники режиму президента Асада. Адміністрація фінансових установ ці закиди спростовує.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Зіткнення 4-х вантажівок на Житомирщині – 1 водій загинув
  Наступний матеріал
  Військовий вертоліт здійснив жорстку посадку у Севастополі
  Теги: