ООН закликає Лівію до припинення бойових дій

  ООН закликає Лівію призупинити бойові дії. Країні загрожує гуманітарна криза, наголосила Валері Амос. Координатор надзвичайної допомоги ООН заявила: мирним лівійцям не вистачає харчів, води та медикаментів. Уночі авіація НАТО знову атакувала Триполі. За підтримки коаліції повстанцям також вдалося значно відтіснити провладні війська від Місурати.

  Нових ударів по Триполі завдала авіація НАТО. Кілька вибухів пролунали поблизу резиденції Муаммара Каддафі, кажуть очевидці. Бачили дим і в районі телецентру. Іноземних журналістів пустили тільки у розташовану поблизу лікарню. Там вибуховою хвилею вибило шибки. Лівійські державні ЗМІ також повідомляють, що літаки НАТО напередодні бомбили не лише військові, але й цивільні об`єкти у Місураті. Об`єктивної інформації з місця подій отримати неможливо, позаяк журналістів туди не пускають.

  Валері Амос, координатор надзвичайної допомоги ООН: "Бої у Місураті тривають понад два місяці. Мирні мешканці живуть там, наче у блокаді. Їм не вистачає харчів та води".

  Повстанці повідомляють, що їм вдалося на тридцять кілометрів відкинути війська Каддафі від Місурати. Проте, взяти під контроль місто їм поки що не під силу. За даними кореспондентів агенції "Франс Прес", опозиційні сили контролюють територію середземноморського узбережжя, що веде від Місурати до столиці, Триполі. Перемагають повстанці і у боях поблизу Адждабії.

  Повстанець: "Ми виграємо у цій битві. Вважаємо, що так буде і надалі. Перемога буде за нами!"

  Про те, що наступ провладних військ у Лівії вдалося зупинити, сказав і генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. В інтерв`ю CNN він наголосив - гра для Каддафі закінчена. Він має зрозуміти, що у його режиму немає майбутнього. Сам полковник не з`являється на публіці та не звертається до народу з телеефіру вже більше тижня. Він нібито не був присутнім навіть на похованні сина і трьох онуків, які загинули внаслідок авіаударів західної коаліції у ніч проти першого травня. ЗМІ припускають, що Каддафі міг утекти, або зазнав поранень і переховується.

  Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Призначено дату суду над звинуваченими у вибухах в Макіївці
  Наступний матеріал
  Лубківський: більше 80% квитків на Євро-2012 придбали українці та поляки
  Теги: