ООН ухвалила резолюцію із закликом до зміни влади в Сирії

  Резолюцію із закликом до зміни влади в Сирії та засудженням бездіяльності Ради безпеки - ухвалила Генеральна асамблея Організації об`єднаних націй.

  Документ підтримали 133 країни, 12 - проголосували "проти" і 31 - утрималася. Росія виступила проти рішення, Україна ж підтримала його. Документ не має прямої юридичної сили. Його основна мета посилити тиск на Радбез ООН, в якій Москва та Пекін блокують впровадження більш жорстких санкцій проти режиму президента Башара Асада. Сутички прибічників опозиції з армією та поліцією тривають у Сирії майже півтора роки. Дані про загиблих різняться від 15 до 20 тисяч.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Конфлікт у Сирії - це тест спроможності ООН, виконувати свої завдання. І я не хочу, щоби організація провалила його. Ми гарно вивчили уроки попередніх війн. Тиск ООН може припинити кровопролиття. Сирійський народ потребує рішучих дій. Страждання мирних мешканців посилюються з кожним днем".

  Віталій Чуркін, посол Росії в ООН: "Эта резолюция не принесет результатов. Она перечеркивает предидущие договоренности, выступает против мирного плана Аннана и Женевских договоренностей".

  Попередній матеріал
  ДТП з українцями у Польщі. Водій був п`яний
  Наступний матеріал
  До Ужгорода доправили українців постраждалих у ДТП під Псковом
  Теги: