ООН: У Ґазі найближчими днями розпочнеться гуманітарна катастрофа

  ООН та світова спільнота попереджають, що в Ґазі вже найближчими днями розпочнеться гуманітарна катастрофа. Сполучені Штати планують надати додаткову гуманітарну допомогу сектору. Тим часом бойові дії в регіоні не припиняються. В понеділок Ізраїль заявив, що готовий увійти в місто Ґаза. Піхота та танки ЦАХАЛу готові вести війну на густонаселених вулицях міста.

  Операція "Литий свинець" триває вже більше дев`яти діб. Армія Ізраїлю атакує сектор Ґаза з суші, води та повітря. Їхня мішень - бойовики угруповання ХАМАС, але переважно від обстрілів потерпає мирне населення. Поранені дві з половиною тисячі людей. Вбитих - більше п`яти сотень. Серед жертв воєнних дій - більше дев`яноста дітей. Але навіть родинам, які не втратили близьких, доводиться скрутно. Ґаза у блокаді, там закінчуються предмети першої потреби та продукти харчування.

  Ім Алі Ммурад: "У мене шестеро дОчок та троє синів. Будинок, в якому ми жили, зруйнований. Власник сказав, що його не можна відремонтувати, тому нам ніде жити. Що мені робити з дітьми. Коли починають стріляти, мені тікати з ними чи ховатися? Як я можу їх захистити?"

  Не почуваються у безпеці і люди, що мешкають по той бік кордону. Від міста Ашкелона до сектору Ґаза усього лише двадцять кілометрів, і ракетні обстріли тут не дивинА. Від  початку бойових дій бойовики ХАМАСу вбили трьох мирних мешканців Ізраїлю та одного солдата. У понеділок представники угруповання пообіцяли посилити атаки на євреїв - як в Ізраїлі, так і поза його межами.

  Авіран, водій таксі: "Люди бояться. Багато хто взагалі виїхав з міста і не повертаються, тому що ракета може влучити в їхній будинок у будь-який момент".

  Йоссі: "І все одно життя триває. Ми живемо та сподіваємося на краще, на те, що все це скоро закінчиться".

  На шляху до щасливого майбутнього стоїть лише ХАМАС, стверджує Тель-Авів. За його версією, бойовики шкодять не лише євреям, а й своєму власному народові. Так, нібито вони не пропускають палестинців з гуманітарною допомогою, яка в понеділок прибула до сектору Ґаза. Це вісімдесят вантАжівок з найнеобхіднішим - їжею та медикаментами. Зараз фури стоять на кордоні.

  Олександра Ткаченко, Ксенія, Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  5 січня - найважчий день у році,- вчені
  Наступний матеріал
  В Україні очікують морози до -20
  Теги:
  Loading...