ООН терміново направляє свого представника в столицю Лівії

  Організація Об`єднаних Націй терміново направляє свого представника в столицю Лівії - Триполі. Він має оцінити гуманітарні наслідки від сутичок військових з повстанцями. Муаммар Каддафі погодився на такий крок. Тим часом прибічники лівійської опозиції просунулися до селища Навфалія, що за 80 кілометрів від батьківщини Муаммара Каддафі - міста Сірт. Під їхнім контролем залишаються Тобрук, Рас Лануф, Ез-Завія і Місурата. Про це повідомляють корепонденти Бі-Бі-Сі та очевидці. У міністерстві ж закордонних справ Лівії стверджують, що армія зайняла оборону на сході країни і потроху відновлює контроль над регіоном.

  Винищувачі збройних сил Лівії обстрілюють цілі поблизу важливого нафтового центру - міста Рас Лануф. Повстанці ведуть по ним вогонь засобами протиповітряної оборони і вже збили кілька машин. Американський сенатор Джон Маккейн закликав уряд Сполучених Штатів підтримати вимогу лівійської опозиції про заборону польотів над усією територією країни, щоби унеможливити удари по повстанцях з повітря. 

  Джон Маккейн, сенатор США: "Уряд Сполучених Штатів підтримує лівійських повстанців. Але, швидше за все, американська армія не буде проводити наземну операцію в Лівії. Ми можемо допомогти опозиції розвідкою, тренувати загони повстанців, а також забезпечити регіон гуманітарними вантажами. Важливим кроком також стане заборона польотів над Лівією. Тоді Каддафі не зможе використовувати військову авіацію".

  У полон до лівійської армії потрапив громадянин Алжиру, який командував великим загоном повстанців. Про це повідомив речник міністерства закордонних справ Лівії. Урядовець стверджує, що лояльні до Каддафі військові ведуть успішні оборонні бої проти прибічників опозиції на сході країни. Тим часом близько тисячі повстанців просуваються у напрямку до Триполі. Сутички відбуваються з перемінним успіхом - жодна зі сторін конфлікту не може здобути вирішальної переваги.

  Халід аль-Коаем, речник міністерства закордонних справ Лівії: "Наші збройні сили займають оборонні позиції в містах на сході Лівії. Вони не атакують повстанців, а лише відповідають на їхні удари. Прибічники опозиції ховаються в будинках, використовуючи місцевих мешканців як живий щит. Але військові не штурмують такі помешкання, вони лише обороняються".

  Міністр оборони Великої Британії повідомив, що ситуація в Лівії стане головною темою зустрічі глав військових відомств держав НАТО, яка відбудеться на цьому тижні. Масові заворушення розпочалися в країні п`ятнадцятого лютого, через кілька днів після відставки єигпетського президента Мубарака. Експерти зазначають, що на відміну від успішних революцій в сусідніх Тунісі та Єгипті, сутички в Лівії набувають ознак тривалої громадянської війни.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  На Гаваях лаву почав викидати один із найактивніших вулканів планети
  Наступний матеріал
  Більш ніж 100 тис. людей утекли з Лівії до Тунісу
  Теги:
  Loading...