ООН переконала Сербію почати діалог з Косово

  Організація об`єднаних націй переконала Сербію почати діалог з Косово. А це фактично означає відмову Белграда від дипломатичної боротьби за колишню провінцію, повідомляє БіБіСі.

  Організацію переговорів між Сербією та Косово бере на себе Европейський Союз. Адже до нього прагнуть обидві країни. Белград не змінив позиції щодо НЕвизнання Косово. Але згода на переговори означає, що один з найскладніших дипломатичних конфліктів Європи наближається до завершення - твердять оглядачі.

  Вук Єреміч, міністр іноземних справ Сербії: "Республіка Сербія не визнає і ніколи не визнає незалежність Косово. Однак, за підтримки Європейського Союзу, ми готові піти на переговори. Це допоможе створити атмосферу конструктивного діалогу і покращить життя мешканців регіону".

  Нагадаємо, республіка Косово вийшла зі складу Сербії в односторонньому порядку два роки тому. Наразі її визнали незалежною сімдесят держав світу - серед яких США, більшість країн ЄС та Велика Британія. Категорично проти - Сербія, Росія та Китай. Україна зберігає нейтральну позицію.

  Попередній матеріал
  Передвиборна кампанія стартувала у Киргизстані
  Наступний матеріал
  КС припинив повноваження трьох суддів
  Теги: