Олімпійський вогонь розпочав свою подорож країнами Азії (РОЗШИРЕНО)

  Напередодні символ олімпійського духу побував в Індії, а завтра його мають пронести вулицями столиці Таїланду - Бангкока. А от у самому Пекіні, на щойно збудованому, але вже знаменитому стадіоні "Пташине гніздо" відбулися перші спортивні змагання.
  Цієї ночі смолоскип зустрічали в аеропортУ Бангкока за надзвичайних заходів безпеки. Китайські спецслужби щільно оточили факел, не підпускаючи до нього навіть місцеву поліцію. Їхнє завдання - не допустити будь-яких сутичок під час естафети, яка розпочнеться завтра о першій дня за Києвом. Напередодні під час олімпійської естафети в Індії, де мешкає численна тибетська діаспора, арештували півтори сотні протестувальників. А саму дистанцію процесії довелося скоротити з дев`яти кілометрів до трьох. Таїландці сподіваються, що в Бангкоку обійдеться без ексцесів.

  Ютасак Сасіпрапха, глава олімпійського комітету Таїланда: "У нашій країні небагато тибетців. Проте правозахисники уже готуються до протестів. Поліція із ними впорається швидко - і без жодного насильства".

  Не всі раді олімпійському вогню і в Японії, куди делегація має прибути 26 квітня. Монахи буддистського храму Зенкодзі в Нагано, звідки мала стартувати естафета, відмовилися приймати вогонь на території храму. Вони пояснили це міркуваннями безпеки. Але багато хто стверджує, що це пов`язане з невдоволенням японських буддистів через сувору політику Китаю щодо Тибету. Тепер місцева влада має вирішити, куди перенести початок естафети. Вона має маршрут у двадцять кілометрів і пройде центром Нагано, столиці зимових Олімпійських ігор 98-го року.

  Нобутака Махімура, голова японського Олімпійського комітету: "Це питання мають обговорювати і вирішувати на місцевому рівні".

  А тим часом у Китаї на стадіоні "Пташине гніздо" в умовах підвищених заходів безпеки вже відбулося перше спортивне змагання. Це були перегони Міжнародної Асоціації Федерацій атлетів зі спортивної ходи серед чоловіків. Це - перша з низки спортивних подій, які відбудуться перед фактичними Іграми. Програма змагань має символічну назву - "Успіху, Пекіне".

  Тетяна Олійник, ксенія Новікова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Польові пожежі у Буенос Айресі
  Наступний матеріал
  Страйк транспортників паралізував Будапешт
  Теги:
  Loading...