Огіркова фобія шириться Європою попри заяви науковців

  Огіркова фобія шириться Європою. Попри те, що у Німеччині "реабілітували" іспанські огірки, люди побоюються вживати ці овочі. Так, продажі огірків уже значно знизилися у кількох європейських країнах. Іспанія потерпає від мільйонних збитків і, можливо, вимагатиме від Німеччини компенсації. Водночас, експерти шукають, що могло спричинити спалах захворюванності на кишковУ інфекцію, яка вже забрала 16 життів.

  У Німеччині тепер відхрещуються від попередніх обвинувачень іспанських огірків. Міністр охорони здоров`я Гамбурга, де найбільше випадків на захворювання кишковою інфекцією, заявила: іспанські огірки джерелом епідемії не були. Це підтвердили лабораторні аналізи. Проте такі заяви поки що не заспокоюють наляканих європейців.

  Франчішек, продавець овочів: "З продажами огірків дуже складно - через чутки про заражену іспанську городину. Люди налякані та відмовляються купувати товар - навіть польського виробництва".

  Ярослав, продавець овочів: "Товарообіг упав. Я продаю овочі вже дев`ять років поспіль. Покупці знають мене і постійно питають -  звідки ці огірки? Бояться їх купувати через спалах захворювання".

  Побоюються їсти огірки і в самій Іспанії. Хоча тут ще не зафіксували жодного вbпадку на захворювання кишковою інфекцією. Але поквапливі обвинувачення Німеччини, що саме іспанські огірки винні в епідемії, тримають в остраху місцевих мешканців. 

  Амайа Полло, агротехнолог: "Через такі обвинувачення у нас значно знизився експорт. На внутрішньому ринку ціна впала, але люди так само побоюються і не купують огірки. У нас - самі збитки".

  Щодня Іспанія втрачає 7-8 мільйонів євро через "огірковий скандал". Низка країн відмовилася від експорту. Не виключено, що іспанська влада  вимагатиме від Німеччини компенсації. Тим часом, експерти і надалі ламають голови - що саме могло спричинити епідемію, яка підкосила півтори тисячі людей. Здебільшого німців, а також шведів, британців, данців, французів та голландців, які гостювали у Німеччині останнім часом.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Японія лібералізується заради економії електроенергії
  Наступний матеріал
  Херсонська міськрада заборонила собакам гавкати вночі
  Теги:
  Loading...