Офіційний Париж вимагає розслідування загибелі французького журналіста

  Детального розслідування обставин загибелі французького журналіста - вимагають від сирійської влади офіційний Париж та Євросоюз. Нагадаю, Жиль Жак`є - загинув напередодні у місті Хомс. Це перша смерть західного репортера у Сирії за десять місяців опозиційних протестів.

  За повідомленням сирійського телебачення, усього у результаті обстрілу провладної демонстрації у центрі міста - загинули восьмеро людей, понад два десятки зазнали поранень. Хомс один з центрів антиурядового руху у Сирії. Там з березня минулого року не вщухають сутички між силами безпеки та противниками чинного президента Башара Асада. Іноземних журналістів пустили у Хомс лише нещодавно, після того, як до Сирії прибули спостерігачі від Ліги арабських держав.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Хочу висловити співчуття і підтримку колегам і рідним Жиля Жак`є, молодого репортера Франс Телевізьйон, який втратив життя у Сирії під час виконання своїх професійних обов`язків. Ця сумна подія вкотре нагадала нам, що журналіст - небезпечна професія, і треба мати неабияку мужність, щоби розповідати людям правду з місця подій".

  Ромен Надаль, речник міністерства закордонних справ: "Ми вимагаємо, щоби сирійська влада негайно почала розслідування і з`ясувала усі деталі. Усіх інших наших журналістів, що працюють у Сирії - найближчим часом перевезуть до Дамаска. Ми наголошуємо, що офіційна Сирія - відповідальна за безпеку та нормальні умови роботи представників іноземних медіа. Прямий обов`язок тамтешньої влади - гарантувати захист закордонних репортерів і надавати їм можливість висвітлювати ситуацію в Сирії".

  Попередній матеріал
  За фактами пошкодження білбордів із привітаннями Януковича порушили 4 кримінальні справи
  Наступний матеріал
  Нове свято з`явилося у календарі мешканців Північної Кореї
  Теги: