Офіційний Багдад підбиває підсумки операції у Басрі

  Офіційний Багдад підбиває підсумки операції у Басрі. За цими даними, упродовж тижня там загинули 320 повстанців, поранені - шість сотень людей. Майже 200 вояків "Армії Махді" - за ґратами. Багдад твердить - жодний мирний мешканець під час сутичок у Басрі не загинув. Водночас, він визнає - до цілковитого подолання заворушень ще далеко.
  Нелегальна "Армія Махді" - це тисячі молодих мусульман, які підкоряються радикальному імаму Моктаді ас-Садру. Як і чинний уряд Іраку, вони - шиїти, але від співпраці з іноземними миротворцями відмовляються. "Армію Махді" спробували витіснити із нафтової столиці Іраку - міста Басра - минулого вівторка. Як наслідок, сутички поширилися на решту країни. Іракська армія не могла впоратися із партизанами самотужки, тож на допомогу прийшли війська коаліції. Разом із жервами Басри, загинули майже півтисячі людей, частина з них - мирні мешканці.

  Саме через кризу у Басрі Велика Британія не скорочуватиме військовий контингент в Іраку. Про це заявив міністр оборони країни. Раніше Лондон планував відкликати півтори тисячі військових вже до кінця цього року. В Іраку постійно дислокуються близько 4-х тисяч солдатів із Великої Британії.
  Попередній матеріал
  Секс-скандал в Финляндии: министр лишился портфеля
  Наступний матеріал
  Бойовий арсенал тибетських монахів показали в ефірі китайського телебачення
  Теги:
  Loading...