Рятувальна операція в Генуї – завершена. Надзвичайники розібрали уламки мосту та офіційно заявили: зниклих безвісти людей вже немає. Останнім дістали тіло 30-річного чоловіка. Офіційно внаслідок обвалу мосту – 43 жертви. Відповідальна за ремонт переправи компанія "Аутостраде" вже пообіцяла допомогти постраждалим та відбудувати міст. Однак вибачатися не будуть. Тим часом у лікарнях досі лишаються постраждалі. Серед них і українка. Жінка зі своїм чоловіком дивом залишилися живі. Як оговтується Генуя – далі у сюжеті.
Рятувальник Анджело та його пес Флай тепер спатимуть спокійніше. Кілька днів поспіль напарники працювали біля мосту Моранді в Генуї. Шукали під завалами людей. 3-річний Флай породи бордер-коллі спеціально навчався рятувати людей під час землетрусів. Має навіть відповідний сертифікат. Навички знадобились і тут.
Тепер, коли спецоперація з пошуку людей завершилась, бригада фахівців зосередила свої зусилля над тим, щоб закріпити вцілілі частини переправи. Нині проїзд мостом заборонений. Однак люди пішки приходять сюди. Хто подивитися на уламки конструкції, хто – помолитися.
"Ми їхали цим мостом в той день, бо планували поїхати до Серравалле. Жінка, яка стояла позаду мене, вона теж врятувалася. Більше сказати нічого не можу", – каже одна з жінок.
У лікарнях десятки постраждалих й досі оговтуються від трагедії. Серед них – українка Наталія Єліна та її чоловік Євген Бабін, родом з Молдови. У день катастрофи пара їхала мостом саме в той самий момент, коли він обвалився. Їх автівка пролетіла десятки метрів, однак Наталія та Євген дивом вціліли – відбулися лише забиттями та переломами.
Тим часом компанія "Аутостраде", на яку покладають відповідальність за трагедію, обіцяє відбудувати переправу та допомогти фінансово усім постраждалим. На подолання наслідків обвалу планують виділити 500 мільйонів євро. Про своє рішення оголосили відразу після загальної церемонії прощання із загиблими. Керівництво "Аутостраде" висловило свої співчуття родинам жертв та усім хто постраждав, а от вибачатися за обвал мосту відмовляються. Кажуть: стежити за станом мосту мали в міністерстві транспорту.
Відповідальність за трагедію на владу покладають і деякі з родин загиблих. Вони навіть відмовились від загального поховання за участі президента і прем'єра у Генуї. І влаштували церемонію прощання в іншому місті.
Оксана Ткаченко, Євгенія Таганович, "5 канал"
В Італії рухнув 50-метровий міст, десятки загиблих – ФОТО