5.ua

ОБСЄ збільшує кількість спостерігачів в України

  Кількість спостерігачів ОБСЄ в Україні зросте до 500 осіб.

   
  Про це 30 вересня повідомив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (Київ) Олександр Хуг сьогодні на прес-конференції в Дніпропетровську.

  "Зараз у Києві група нових спостерігачів ОБСЄ проходить спеціальну підготовку. В основному вони вивчають правила безпеки, а також основні методи ведення роботи. Незабаром їх буде відправлено до місця, де будуть працювати постійно. Багато з них вирушать на схід України для здійснення мандата, який отримала місія в березні цього року", - зазначив Хуг. 

  За його словами, мандат не буде обмежений виконанням Мінського протоколу та меморандуму.  Хуг підкреслив, що спостерігачі, які поїдуть на схід України, там працюватимуть тільки при наявності гарантування необхідних заходів безпеки.

  "Ми - громадська наглядова місія і у своїй роботі не застосовуємо зброю. Тому дуже важливо, щоб наші спостерігачі були належним чином захищені. Частина цього захисту - це відповідне обладнання, таке як броньовані машини, без яких місія працювати не буде. Це нововведення узгоджено і підтримано всіма країнами-учасницями ОБСЄ", - сказав Хуг.

  Нагадаємо, військові метрологи за час АТО вже обслужили понад 5000 засобів вимірювальної техніки. Також повідомлялось, що відновлювати старі БТР-и взялися волонтери на Рівненщині.

  Попередній матеріал
  НАТО не побачило виводу російських вояків з українського Сходу
  Наступний матеріал
  Україна отримала ноту від ЄС про запуск Угоди про асоціацію з 1 листопада
  Теги:
  Loading...