5.ua

ОБСЄ схвалила Мінський меморандум, його текст опубліковано

  Текст Мінського меморандуму оприлюднили на офіційному сайті ОБСЄ. У документі наголошується -  представники України, Росії та ОБСЄ досягли порозуміння щодо наступних кроків для двостороннього припинення вогню.


  Серед пунктів договору - загальне припинення використання зброї, зупинка військових підрозділів сторін на лінії їхнього зіткнення станом на 19 вересня цього року, заборона використання всіх видів зброї. Крім того, протягом доби з моменту прийняття Меморандуму – кожна зі сторін має відвести засоби ураження мінімум на 15 кілометрів. Забороняються польоти бойової авіації та іноземних безпілотників, окрім тих, що використовує ОБСЄ для моніторингу. Передбачається виведення іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України. У зоні припинення вогню мають розпочати роботу спеціалісти з ОБСЄ. Меморандум про реалізацію протоколу від 5го вересня - підписали цієї ночі у Мінську.

  Мінський меморандум привітав чільник ОБСЄ Дідьє Буркгальтер. Глава організації відзначив важливість виконання домовленостей про взаємне припинення вогню задля встановлення миру.
  Попередній матеріал
  Вміст чергового російського "гумконвою" українській стороні невідомий - РНБО
  Наступний матеріал
  Росія візьме участь у цьогорічному саміті G20
  Теги:
  Loading...