Обама змінив дату виведення військ з Афганістану

Американський президент обґрунтував це складною безпековою ситуацією та загрозою від "Талібану"

Президент США Барак Обама заявив, що американські війська залишатимуться в Афганістані до 2017 року.

Американський лідер зазначив, що війська США загальною чисельністю майже 8,5 тис. бійців продовжать надавати допомогу афганській армії в боротьбі з терористичним угрупуванням "Талібан".

"Ситуація в Афганістані залишається жахливою. Незважаючи на деяке покращення, афганська армія ще недостатньо сильна. "Талібан" захопив нові території і продовжує здійснювати теракти. Як президент та головнокомандувач, я не дозволю терористам використовувати Афганістан, щоб потім знову атакувати нашу державу", – зазначив Обама.

Він наголосив: "Замість зниження кількості контингенту (в Афганістані – 5.ua) до 5,5 тис. військових до кінця нинішнього року, Сполучені Штати підтримуватимуть чисельність на рівні близько 8,4 тис. до наступного року, до завершення повноважень моєї адміністрації".

Американський лідер обґрунтував відтермінування виведення військ складною безпековою ситуацією в Афганістані. Навіть враховуючи те, що афганські сили безпеки демонструють успіх, вони все ще залишаються недостатньо сильними, зауважив президент США.

При цьому він підкреслив, що вузький спектр завдань, які покладаються зараз на американський контингент, не зазнає змін. "Вони, як і раніше, зосереджуватимуться на підтримці афганських сил та переслідуванні терористів", - зазначив Обама.

Нагадаємо, раніше планувалося, що американський контингент частково виведуть з країни вже у 2016 році. Однак президент змінив своє рішення.

Як повідомляв 5.ua, теракти в Афганістані не припиняються. 2 липня терорист-смертник на мотоциклі намагався атакувати автомобіль лідера спротиву ІД, загинули двоє, ще 17 отримали поранення. 

Крім того, 20 червня 2016 року в Афганістані вибухнув бус із держслужбовцями

Попередній матеріал
У Києві СБУ затримала слідчого поліції на хабарі
Наступний матеріал
Сьогодні в Україні святкують Івана Купала

Жертвами смертників в Афганістані стали понад 20 людей

Прем'єр Афганістану підтвердив ліквідацію лідера терористичного руху "Талібан"

В Афганістані вибухнув бус із держслужбовцями – прибули більше 20 карет "швидкої"

Теракти в Афганістані, запеклі бої в Сирії та ситуація в Нагірному Карабасі – дайджест подій