Обама заборонив буріння нафтових свердловин на півроку

  Американський президент заборонив буріння нових глибоководних нафтових свердловин щонайменше на півроку. Про мораторій Барак Обама оглосив виступаючи у Білому домі. Заборона триватиме, доки не завершиться розслідування причин аварії на буровій у Мексиканській затоці, що сталася наприкінці квітня. І зараз, поблизу свердловини, триває операція, яка має повінстю зупинити витік нафти. Фахівці планують зацементувати пробоїну спеціальним ковпаком. Перші результати повинні оприлюднити за кілька днів.

  Нові нафтові свердловини у США не буритимуть іще щонайменше півроку. Мораторій оголосив президент США - поки не будуть встановлені причини вибуху на буровій 20-го квітня. Наслідки цього лиха уже місяць не можуть подолати сотні фахівців.

  Нову операцію, що має зупинити витік нафти у Мексиканську затоку розпочала компанія-орендатор пошкодженої бурової, British Petroleum. В успішному результаті фахівці компанії впевнені на сімдесят, а не на сто відсотків, і відвертро у цьому зізнаються. Операція під назвою "Top Kill" свого роду унікальна, і саме тому ніхто не обіцяє повної гарантії успіху. Адже подібні заходи у глибоких водах, понад півтора кілометри, не проводили ніколи. Щоб залатати пошкоджену свердловину, у неї заливають спеціальний розчин. Потім пробоїну мають закрити ковпаком із цементу.

  За місяць з пробоїни у океанські води уже вилилося 26 мільйонів літрів нафти. Це лихо уже називають нафтовим Чорнобилем. Наслідки, гірші, аніж від потужних ураганів, що вирували на цих берегах - серед них і сумнозвісна Катріна. Нафтова пляма на поверхні води простягається на сотні кілометрів. Лише біля штату Луїзіана забруднено 160 кілометрів узбережжя.

  Нонна Стефанова, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Опозиція вимагає від Уряду звіт щодо перевірок малого бізнесу
  Наступний матеріал
  В Одесі урочисто відкрили вулицю імені Леха Качиньського
  Теги: