Обама та Медведєв підписали договір про скорочення наступальних озброєнь

  Історична подія у Празі. Новий російсько-американський договір про скорочення наступальних озброєнь - підписали у чеській столиці Барак Обама та Дмитро Медведєв. Ідеться про зменшення ядерного арсеналу обох країн на третину.

  Новий договір стане наступником СНО-1. Його підписали ще у 1991-му, але дія угоди завершилася торік. Для американського президента підписання договору - перший крок до оголошеної ним стратегічної мети - світу без ядерної зброї. За ці наміри Барака Обаму навіть відзначили престижною Нобелівською премією миру.

  Барак Обама, Президент США: "Це найбільш зрозуміла угода за контролем зброї на найближчі десятиріччя. Ця угода більш гнучка для захисту нашої безпеки, сприяє гарантуванню Америкою безпеки наших європейських союзників. Я працюватиму з американським сенатом, щоби він ратифікував цей документ цього року".  

  Сторони домовилися на третину скоротити кількість ядерних боєголовок. Тепер і Росія, і США можуть мати щонайбільше тисячу п`ятсот п`ятдесят таких одиниць. Документом заборонено переоснащувати наступальне озброєння в оборонне, і навпаки. Водночас угода не передбачає жодних обмежень на випробування, розвиток та розгортання чинних систем протиракетної оборони. Саме на ПРО та неядерну наступальну зброю тепер роблять ставку Сполучені Штати. Росія такими планами не вдоволена і погрожує - якщо США занадто розвиватимуть систему ПРО, зокрема, і в східній Європі, Кремль, може вийти з Договору.

  Дмитро Медведєв, Президент Росії: "Договор может быть действительным только в условиях отсутствия качественного и существенного наращивания систем ПРО, которые могут в конечном счете привести к возникновению угрозы для Российских стратегических сил". 

  Як і було заплановано, в угоді США та Росія підтвердили гарантії безпеки країнам, які добровільно відмовилися від ядерної зброї - Україні, Білорусі та Казахстану. Їхні приклади планують використати, як заохочення іншим, поки що ядерним державам.

  Угода про скорочення наступальних озброєнь стала першим важливим результатом програми "перезавантаження" відносин Росії та США, проголошеної торік. Договір укріплює імідж Росії, як великої держави і залишає за США можливість контролювати створення нових видів зброї. Договір уклали на 10 років, з можливістю продовження ще на 5. Після підписання документ повинні ратифікувати у Сенаті США та Держдумі Росії.

  Попередній матеріал
  Зварич: КС узаконив коаліцію під політичним тиском
  Наступний матеріал
  Монгольскі опозиціонери оголосили голодування
  Теги: