5.ua

Обама: США готові постачати газ до ЄС замість Росії

  Президент США Барак Обама заявив, що Вашингтон готовий дозволити експорт природного газу до Євросоюзу у необхідних ЄС об‘ємах.

  Цю заяву Обама зробив в ході прес-конференції після саміту ЄС-США, який відбувався сьогодні у Брюсселі.

  "Ми готові дозволити експорт природного газу в таких кількостях, в яких щодня використовує його Європа", - заявив президент США.

  Таке рішення було прийнято у відповідь на агресію Росії щодо України. Євросоюз, для якого РФ є головним постачальником газу, почав розробляти програму, за якою залежність від російської енергії має бути значно зменшена.

  Барак Обама у разі продовження окупації українською території пригрозив Росії найсуворішими санкціями з часів Холодної війни. "Країни Євросоюзу об'єдналися, держави НАТО також єдині, Росія ж у своїх протиправних діях залишилася сама. Щоби підтримати ЄС, я заявляю, що Сполучені Штати як держава готові ліцензувати для продажу в Європу такий обсяг скрапленого газу, який повністю покриє потребу Євросоюзу в блакитному паливі. Але продаватимуть його приватні компанії, тож після рішення американської влади почнуть діяти механізми вільного ринку" – заявив президент США.

  Під час саміту Обама та лідера ЄС - президент Європейської Ради Херман ван Ромпей та президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, домовилися про спільне посилення санкцій проти Росії у випадку ескалації української кризи.

  Попередній матеріал
  Квасневський: наступний форум YES пройде у Києві
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за експлуатацію електропоїздів Hyundai
  Теги:
  Loading...