Обама: санкції проти Росії виявилися ефективними

    Президент США Барак Обама оцінив ефективність санкції, які запровадили західні країни пргти Росії.

    "Санкції працюють, як і передбачалося, надаючи потужний тиск на російську економіку", - заявив Обама на прес-конференції у Вашингтоні, передає Associated Press.

    Президент зазначив, що в нинішній ситуації перед Росією постав вибір між дипломатичним шляхом вирішення української кризи і продовженням нинішньої лінії, яка веде до ще більшого втрат для економіки країни та її народу.

    У свою чергу представник Білого дому Лора Лукас Магнуссон, коментуючи запровадження Росією заборони на імпорт сільгосппродукції, сировини і продовольства, заявила, що "відповідні заходи проти країн Заходу і західних компаній посилять міжнародну ізоляцію Росії і в подальшому негативно вплинуть на її економіку".

    Напередодні російський президент Володимир Путін підписав указ про застосування спеціальних економічних заходів "з метою захисту національних інтересів" країни. Цим указом Путін заборонив імпорт у Росію продуктів харчування із Європи, США, Японії, Австралії та Канади.

    Як зазначає агентство Reuters, Росія є найбільшим покупцем овочів і фруктів з країн Євросоюзу. Так, у 2011 році на її частку припадало понад 21% загальноєвропейського експорту овочів і 28% експорту фруктів. А щодо США, у 2013 році обсяг російського експорту склав 1,3 млрд доларів.

    Між тим, західні експерти назвали путінські санкції контр продуктивними, оскільки вони в першу чергу торкнуться російських споживачів.

    Попередній матеріал
    Підозрюваного у крадіжці медичної картки Шумахера знайдено мертвим
    Наступний матеріал
    За минулу добу в Донецьку загинули троє мирних мешканців
    Теги: