Обама реформує діяльність американських спецслужб

  Скандальні публікації секретних документів на сайті "Вікілікс" змусили Барака Обаму ініціювати реформу діяльності американських спецслужб. Вона торкнеться діяльності держдепартаменту. Зокрема збираються переглянути системи обміну та захисту секретної інформації.

  Боротьбу з розголошенням таємниць очолить Рассел Треверс, заступник глави національного центру боротьби з тероризмом. Держдепартамент вважає - витік стався під час обміну інформацією між відомствами. Тому реформа включатиме корегування дій працівників і розробку рекомендацій на майбутнє.

  Філіп Кроулі, речник Держдепартаменту: "Одним із питань, які необхідно з`ясувати, є те, хто має доступ до баз даних. Витік показав, що в системі є слабкі місця. Зараз ми вживаємо необхідних заходів, щоби уникнути подібних ситуацій в майбутньому".

  Поки тривають перевірки, Сполучені Штати вдалися до інших заходів із запобігання поширенню інформації. Зокрема, сайту відмовили в розташуванні на американському сервері. Творця скандального порталу - Джуліана Ассанжа - звинувачують у створенні загрози національній безпеці країни. Утім, представник вікілікс заявив, що не вважає дії сайту - протизаконними.

  Крістінн Графнсон, представник Вікілікс: "Я думаю, наші дії - цілком законні. Нас намагалися зупинити, ретельно вивчаючи закони. Проте досі ми не чули жодного звинувачення, що базувалося б на порушенні законодавства. Тож ми вважаємо свої дії цілком легальними".

  Минулої неділі сайт Вікілікс опублікував та надав п`яти великим західним ЗМІ десятки тисяч документів держдепартаменту США, зокрема - листування з посольствами. Оскільки документів дуже багато, сайт обіцяє публікувати їх поступово протягом двох місяців.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Гонконзі завершується аукціон "Крістіс"
  Наступний матеріал
  Тимошенко приїхала на допит до ГПУ [відео]
  Теги: