Обама повертає військові суди в Гуантанамо

  Військові суди повертаються у Гуантанамо. Втім, президент США Барак Обама переконує - систему змінять і права ув`язнених захищатимуть краще. За президентства Буша військові суди жорстко критикували правозахисники, проти них висловлювався і сам Барак Обама.
  Він навіть призупинив роботу буцегарні для підозрюваних у тероризмі - одразу після інавгурації та відмовився від військових трибуналів. Тепер - рішення переглянув. Обама виправдовується: військові суди працюватимуть лише із підозюваними в тероризмі і за новими правилами. У Гуантанамо заплановані два десятки процесів. Загалом же в`язнів - дві з половиною сотні. Змінена система має запрацювати за чотири місяці, до того - її модифікуватимуть. Чиновники з колишньої канцелярії екс-президента Буша рішення Обама привітали, а от правозахисники - назвали трагічною помилкою.

  Стейсі Салліван, представник Human rights watch: "Ми це вже проходили. Одного разу цю систему вже скасовував Верховний Суд. Потім її трошки переробили, і військові трибунали знову запрацювали - із порушеннями прав людей. Процедура дуже заплутана і незрозуміла, навіть суддям. Це вже втретє її намагаються реанімувати, але ми переконані - цього разу теж нічого не зміниться".
  Попередній матеріал
  Президента Парагваю оштрафували на $104 за порушення ПДР
  Наступний матеріал
  Дні Європи стартують в Україні
  Теги:
  Loading...