Обама оголосив про початок виведення військ США з Афганістану

  Сполучені Штати виводять війська з Афганістану. Це офіційна заява Барака Обами. Поступове виведення контингенту з країни є важливим етапом у завершенні воєн, які США ведуть в Афганістані та Іраку. Свій контингент планує вивести і Франція. Таким чином, афганський уряд повністю перебере на себе функції оборони країни.

  Президент США Барак Обама офіційно оголосив про початок виведення військ із Афганістану. Зараз  американський контингент у країні налічує близько 100 тисяч людей. Від приходу Барака Обами до влади він збільшився утричі. Після ліквідації Усами бін Ладена президент уважає, що Афганістан більше не є загрозою для безпеки США: Аль-Каїда навряд чи використовуватиме країну, як плацдарм для підготовки терактів. Американська місія в Афганістані поступово зведеться до підтримки місцевих сил. 

  Барак Обама, президент США: "Від наступного місяця і до кінця року ми зможемо вивести з Афганістану 10 тисяч військових. Потому - додому повернуться ще 33 тисячі вояків. Після цього скорочення наші війська поступово залишатимуть країну, доки афганські сили безпеки перебиратимуть повноваження на себе".

  Остаточно американські війська залишать Афганістан у 2014-му. До того часу - місцева армія та поліція почнуть самостійно підтримувати лад у країні. Влада Афганістану позитивно відреагувала на заяву Обами. Міністерство оборони сподівається, що поставки зброї та підтримка афганської армії поки що не припинятимуться.

  Мохаммад Захір Азімі, речник міністерства оборони Афганістану: "Боєздатність афганської національної армії досягла того рівня, коли ми можемо власноруч забезпечити захист країни. Ми сподіваємося, що міжнародна спільнота, і особливо - Сполучені Штати, підтримуватимуть нас протягом перехідного періоду".

  Услід за Сполученими Штатами збирається виводити свій контингент і Франція. Зараз у Афганістані перебувають понад 4 тисячі французьких вояків. Війна в Афганістані між силами НАТО та рухом Талібан триває з 2001 року. Американські війська відіграють у ній провідну роль. За цей період загинули півтори тисячі солдатів армії США, понад 12 тисяч - зазнали поранень. Американським платникам податків війна обходиться у 110 мільярдів доларів на рік.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Печерському райсуді Києва триває розгляд справи Пукача
  Наступний матеріал
  У Ватикані експериментують їз заміною екскурсоводів Айподами
  Теги: