Фото eurasian-defence.ru

Обама без овацій сприйняв результати Женевських переговорів

  Президент США Барак Обама доволі стримано відреагував на домовленості, досягнуті під час чотирьохсторонніх переговорів у Женеві.

  Він назвав переговори між Україною, Росією, ЄС та США націленими на ослаблення напруженості навколо України і такими, що вселяють певну надію, однак попередив, що Вашингтон і його союзники готові накласти нові санкції на Москву, якщо ситуація не покращиться.

  "Я не думаю, що ми можемо бути в чомусь впевнені на цій стадії, - сказав він на прес-конференції, - Існує можливість, перспектива, що дипломатія може розрядити напруженість".

  "Росія, як захыд залякування, досі стягує свої війська до російсько-українському кордонів", - цитує американського лідера агентство AFP.

  За словами Обами, він веде консультації з союзниками в Європі, і що новий раунд санкцій може бути введений в дію, якщо Росія не зуміє допомогти у відновленні порядку на Сході і Півдні України., передає Reuters.

  Дипломати, які представляють Україну, Росію, США та ЄС, в четвер після довгої дискусії випустили спільне комюніке із закликом до негайної відмови від насильства, роззброєння бойовиків і звільнення захоплених адміністративних будівель.

  Обама поговорив по телефону з німецьким канцлером Ангелою Меркель, британським прем'єром Девідом Кемероном, а віце -президент США Джо Байден - з лідерами Словаччини та Болгарії.

  Білий дім повідомив, що Обама і Меркель домовилися вжити подальших заходів до Росії, якщо та не зуміє довести свої обіцянки в рамках женевського угоди найближчим часом.

  "Моя надія полягає в тому, що ми й справді побачимо здійснення обіцяного в найближчі кілька днів, але я не думаю, враховуючи попередню поведінку, що ми можемо на це розраховувати", - сказав Обама.

  "І ми повинні бути готові, що ми зможемо реально відповісти на те, що виявиться продовженням втручання росіян у життя Сходу і Півдня України", - підкреслив президент США.

  Попередній матеріал
  Донецька міська рада перейменувала сквер на честь "Беркуту"
  Наступний матеріал
  Генсек ООН закликав виконати домовленості, досягнуті в Женеві