Новим президентом Пакистану став чоловік загиблої Беназір Бхутто

  У Пакистані обрали нового президента. Ним став Асіф Алі Зардарі - чоловік загиблої Беназір Бхутто та глава Національної партії Пакистану. За нього віддали свої голоси 458 депутатів із семисот двох. Зардарі замінить на посаді президента - Первеза Мушарафа, який пішов у відставку три тижні тому.
  Після п`ятигодинного підрахунку голосів стало відоме ім`я нового президента Пакистану. Ним став Асіф Алі Зардарі. Переконливою більшістю його підтримали депутати Національної Асамблеї, Сенату та чотирьох провінцій. Менш як за рік Асіф зумів піднятися політичними сходами від маловідомого діяча, чоловіка головної опозиціонерки - до президента цієї великої країни. Ще задовго до перегонів Зардарі називали головним фаворитом, адже саме за його ініціативи президент Мушарраф подав у відставку.

  Шазхія Марі, міністр інформації провінції Сінд: "Що нам необхідно – це зміцнити усі гілки влади. Ми підтримали демократичні зміни і підтримали Асіфа Зардарі".

  Прибічники переможця радіють: вони виходять на вулиці, співають пісень та пророкують Пакистану велике майбутнє. Утім аналітики налаштовані більш скептично: перед новообраним президентом багато нелегких завдань. Він повинен не лише об`єднати прибічників та супротивників. Треба також перекрити наркотрафіки та провести переговори з екстремістами, які влаштовують вибухи мало не щодня.

  Шеррі Рехам, депутат національної асамблеї Пакистану: "Сенатор Зардарі чітко пообіцяв нам об`єднати країну. Він обіцяв продовжити справу Беназір, зміцнити нашу політичну систему та підтримати усі провінції. Звісно, ми обрали його".

  Нісар Мемон, сенатор: "Хоч хто переміг би, нашу країну не врятувати. Обіцянки у всіх схожі, але усі кандидати однаково безсилі. А розкол у нашій країні триває вже давно, її не об`єднати".

  Голосування супроводжували вибухи. Теракт стався на півночі країни. Смертник на замінованому авто в`їхав просто у будівлю місцевої поліції. Як наслідок – 12 людей загинули, ще 50 поранені. Відповідальність за цей інцидент поки що не взяло жодне угруповання.
  Попередній матеріал
  Обвал скель у Єгипті - щонайменше 31 людина загинула
  Наступний матеріал
  Чейні: країни НАТО згодні на вступ України та Грузії до альянсу
  Теги:
  Loading...