Новим командиром екіпажу МКС вперше став канадець

  На Міжнародній космічній станції змінився командир екіпажу. Американський астронавт Кевін Форд передав керівництво канадцю Крісу Хедфілду.

  Він став першим командиром МКС з Канади. З моменту його призначення закінчилася 34-та й почалася 35-та місія на орбіті. Попередній глава екіпажу, Форд, разом з росіянами Новицьким і Тарєлкіним у п`ятницю відлетять на Землю. Їхня вахта на МКС тривала майже півтори сотні днів. Хедфілд же залишиться на орбіті разом з американцем Томасом Маршберном і росіянином Романом Романенком. Окрім обслуговування станції, до середини травня екіпаж повинен провести майже 200 наукових експериментів.

  Кріс Хедфілд, командир екіпажу МКС: "Дякую керівникам програми Міжнародної космічної станції та всім партнерам, які беруть участь у проекті, що довірили мені ключі від вашої сімейної автівки. Планую проїхати на ній кілька миль, але обіцяю повернути в гарному стані. Дякую також попередньому командиру і членам його екіпажу за чудову роботу й бажаю їм м`якого приземлення вже найближчим часом".

  Попередній матеріал
  У Китаї обрали нового голову держави
  Наступний матеріал
  Європарламент відхилив проект бюджету ЄС
  Теги:
  Loading...