Новий землетрус в Італії (репортаж)

  Епіцентром підземних поштовхів у шість - вісім балів знову стало місто Аквілла, де землетрус стався у ніч проти понеділка. Зараз відомо про загибель лише однєї людини. З урахуванням підземних поштовхів на початку тижня загалом стихія забрала життя 229 людей. Серед них - 8-мирічна українська дівчинка. Її витягнули з-під завалів одного зі зруйнованих будинків. Про це "5 каналу" повідомив батько дівчинки.

  За його словами, доньку знайшли непритомною, і вже у шпиталі лікарі повідомили про її смерть. Нині близько трьох десятків людей - офіційно вважають зниклими безвісти. Понад 5 тисяч волонтерів і рятувальників не припиняють розбирати завали. Їм вдалося витягти з кам`яного полону більш як сотню постраждалих. Підземні поштовхи в області Абруццо зруйнували майже 17 тисяч будівель. Всіх постраждалих влада розмістила у тимчасових наметових містечках.

  ***

  Постраждалих і травмованих розмістили у тимчасових наметових містечках. Для їх облаштування залучили усіх, хто міг працювати та не був задіяний у розборі завалів. Намети побудували на футбольних полях. Втім, на всіх не вистачило і чимало людей так і залишилися ночувати на траві поблизу своїх речей, які мешканці встигли винести з будинків.

  Джокондо дель Орсо, солдат у відставці: "Ми облаштовуємо наметове містечко. Невдовзі тут стоятиме приблизно сотня палаток. Ми вже поставили 50 наметів для медиків, але їх не вистачає, тому будемо працювати ще".

  Рятувальники ж не припиняють роботу. Спеціалісти кажуть - навіть через чотири чи п`ять днів є надія знайти уцілілих. Бо під час завалів під уламками утворюються порожнини, де можуть ховатися люди. Напередодні у Італії було сонячно, втім вночі пішов дощ і це ускладнило роботу. Усього на розборі завалів працюють більше 5 тисяч рятувальників. Їм вдалося витягнути з камяного полону більше сотні людей. Кажуть - коли чують, що під завалами є живі люди - працюють обережніше і лише вручну - техніку використовувати небезпечно.

  Доменіко ді Бартоломео, пожежник: "Ми зробили це - мало-помалу докопалися до дівчини, що кликала нас з-під завалів. Вона сказала, що її звати Франческа, їй 21 рік. На щастя, вона могла говорити з нами та рухатися - коли ми чули, що вона жива, то це додавало нам сил".

  Рятувальники з різних країн прибувають до Італії, щоб допомогти розбирати завали після землетрусу.  Іспанська організація "Група активних екологів" делегувала більше десятка своїх співробітників. Іспанці кажуть - попри бажання допомогти, сподіваються здобути новий досвід у рятуванні людей.

  Захар Симчич,  5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.16Мб)

  Попередній матеріал
  Колишнього президента Перу засудили до 25-ти років ув`язнення
  Наступний матеріал
  Збільшилася кількість жертв землетрусу у Італії
  Теги:
  Loading...