Новий закон США легалізує більше 5 млн. нелегальних мігрантів

  Новий закон про імміграцію підписав президент США Барак Обама. Завдяки цьому документу понад 5 мільйонів людей зможуть легалізувати своє перебування на території країни.


  Нові правила стосуються тих, хто мешкає у США більше 5 років або народив тут дітей. Також легалізуватися можуть батьки тих, хто живе у США на законних підставах.

  Процедура отримання документів не надто складна. Іммігранти повинні здати біометричні дані, і пройти дві перевірки служб безпеки. Для дітей – потрібно надати свідоцтво про народження на території США. Після цього влада видає тимчасовий дозвіл на проживання на три роки. Упродовж цього часу іммігрант має працювати, платити податки та не потрапляти до кримінальних історій. Цього достатньо, щоби вже за три роки стати громадянином США. Це нововведення має допомогти тим, хто прибув до США нелегально та працює за мізерну платню й не отримує соціальної допомоги.

  Барак Обама пояснив: "Деякі критики цього закону називають його амністією. Це не так. Амністія – система імміграції, яку ми маємо зараз: мільйони людей, які живуть тут і не платять податків, не дотримуються наших правил. Ось це справжня амністія – залишити таку непрацюючу систему, як є. Масова амністія – несправедлива. Масова депортація – також неможлива і суперечить нашому характеру. Тому я – за відповідальність і здоровий глузд. Якщо ви підпадаєте під наші критерії – можете вийти з тіні. Якщо ви злочинець – вас депортують. Якщо ви плануєте в’їхати до США нелегально – шанси, що вас упіймають та відішлють назад, щойно збільшилися".

  Попередній матеріал
  Порошенко запропонував активістами Євромайдану більше довіряти один одному
  Наступний матеріал
  Порошенко присвоїть Небесній сотні звання Героїв України