Новий уряд склав присягу в Італії

  Новий уряд склав присягу в Італії. У складі кабміну - жодного політика, самі лише професіонали в різних галузях. На чолі кабінету досвідчених економіст Маріо Монті. Менше трьох днів тому він перейняв посаду від старожила італійської політики Сильвіо Берлусконі. Найважливіше завдання нового Кабміну відновити економічне зростання Італії. Нині вона балансує на межі боргової кризи.

  16-теро міністрів і з-поміж них - жодного політика. Новий італійський кабмін називають "технократичним". Усі крісла у ньому належать професіоналам в різних галузях. Міністерство економіки та фінансів очолює прем`єр Маріо Монті - досвідчений економіст.

  Міністерством інфраструктури та промисловості - керуватиме Коррадо Пасера - голова найбільшого банку Італії.

  Джузеппе Рагуза, професор економіки: "Ця команда - майже ідеальна. Усі - досвідчені фахівці, усі досягли в своїх професіях успіху. Одні - займаються наукою, інші - приватним бізнесом".

  На чолі оновленого міністерства праці Ельза Форнеро, професор економіки, фахівець із пенсійних питань. Міністерством оборони керуватиме Джанпаоло ді Паола, адмірал. Фаховий рівень урядовців - сумніву не викликає. Питання чи зможуть спеціалісти порозумітися з політиками?

  Емма Боніно, сенатор: "Я надто довго у політиці, щоби вірити у бездоганність такого уряду. У відриві від політичного життя він може виявитися неміцним".

  Голова попереднього кабміну - Сильвіо Берлусконі - уже погрожував заблокувати у парламенті рішення нового уряду, що йому не сподобаються. Втім, теперішній прем"єр-міністр - Маріо Монті - певен у підтримці депутатів.

  Маріо Монті, прем`єр міністр Італії: "Відсутність політичних персон у новому уряді сприятиме його єдності та забезпечить ширшу підтримку парламенту й окремих політичних партій. Приводів для суперечок - поменшало".

  Протягом тижня обидві палати парламенту мають формально висловити вотум довіри Кабімну. Тоді - на розгляд депутатів передадуть пакет економічних реформ. З-поміж них є і непопулярні - скорочення витрат на освіту та охорону здоров`я, збільшення пенсійного віку.

  Енріко Джованінні, директор Інституту статистики Італії: "Італійці звикли до жертв. Ми погоджувалися на них перед запровадженням євро і в багатьох інших випадках. Однак, готові поступатися своїми інтересами, лише якщо нам зрозуміла мета. Дуже важливо, щоби Маріо Монті пояснив італійцям - рятувати країну та євро - важливо і для них самих, і для всього світу".

  Зовнішній борг Італії - найбільший у Євросоюзі - поступово наближається до 2-х трильйонів євро. Поки що країна обходиться без позичок МВФ, але в разі провалу реформ - доведеться просити кредити. Це наблизить тамтешню ситуацію до грецької і може суттєво похитнути євро.

  "5 канал"

   

  Попередній матеріал
  Новий уряд без жодного політика сформували в Італії
  Наступний матеріал
  Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу Слюсарчуку перенесли
  Теги: