Новий уряд Лівії стане до роботи за 8-10 днів

  Лівія отримає новий уряд вже за 10 днів. Про це заявив замісник голови Національної перехідної ради країни Махмуд Джибріл. Між тим, у країні тривають бої. Війська, лояльні Муаммару Каддафі, утримують контроль над низкою великих міст. Втім, повстанці певні: перемога буде за ними.

  У Лівії не вщухають бої. Повстанці ведуть боротьбу за останні населені пункти, що залишаються під контролем сил Муамара Каддафі. Війська, вірні полковнику, утримують контроль над містами Сирт та Саба. Запеклі бої тривають під Бен-Валідом - його армія Каддафі натепер утримує лише частково. Втім, нова влада країни вже активно взялася за розбудову держави. Спочатку збираються створити новий перехідний уряд. Він матиме більше повноважень, ніж нинішній, а діяти почне вже за сім-десять днів. Перед можновладцями постане непросте завдання: відновити економіку країни, зруйновану місяцями війни. Перші кроки у цьому напрямку вже зроблено.

  Махмуд Джибріл, представник Національної перехідної ради Лівії: "До нового уряду увійдуть представники усіх регіонів країни - навіть тих міст, які зараз перебувають у облозі. Тим часом, ми знову почали добувати нафту. Найближчим часом ми збираємося повністю налагодити нафтовидобувну промисловість в усій країні".

  Між тим, за кордон утік ще один з синів Каддафі. 38-річний Сааді прибув напередодні до Нігеру. У 2004-му році він відмовився від кар`єри футболіста і очолив елітний підрозділ військ полковника. Саме Сааді Каддафі на початку вересня намагався мирно домовитися з повстанцями. Втім, опозиція тоді не захотіла йти на жодні поступки.

  Мору Амаду, міністр юстиції Нігеру: "11 вересня до нашої країни прибула автоколона з дев`ятьма лівійцями. Серед них - один з синів полковника Каддафі, Сааді. Зараз колона рухається у бік міста Агадез на півночі країни".

  У цей самий день опозииційні сили заарештували шефа зовнішньої розвідки Каддафі - Абузеда Дорду. Його вважають чи не найближчим соратником опального полковника. Де сам Каддафі - досі невідомо. Втім, повстанці вважають, що він усе ще на території Лівії. У останньому аудіозверненні повалений полковник вкотре заявив, що не покине Лівію ні за яких умов.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Єгипті за напад на посольство Ізраїлю затримано 130 осіб
  Наступний матеріал
  Японський міністр позбувся посади через невдалий жарт
  Теги: