Новий пакет фінансової допомоги нададуть Афінам ЄС та МВФ

  Новий пакет фінансової допомоги нададуть Афінам ЄС та МВФ. Таке рішення ухвалила Єврогрупа на засіданні у Брюсселі. Йдеться про суму у 130 мільярдів євро. Ці гроші мають посприяти стабілізації економіки Греції і допомогти країні й надалі залишатися частиною єврозони. В обмін на фінансову допомогу вимагають суворої економії.
  Засідання Єврогрупи тривало у Брюсселі усю ніч - загалом понад 12 годин. Міністри фінансів європейських країн вирішували подальшу долю Греції. Зрештою, вранці стомлені, але задоволені учасники перемов заявили: домовленості досягнуто. ЄС та МВФ - нададуть країні нову позику  у  130 мільярдів євро. Приватні банки - спишуть понад 50 відсотків держборгу Афін. На додачу уряди держав Євросоюзу знизять відсоткову ставку за попередніми кредитами Греції.

  Жан-Клод Юнкер, голова єврогрупи: "Після тривалих перемов ми досягли домовленості щодо нової програми скорочення держборгу Греції. Ухвалені заходи допоможуть Афінам провести необхідні реформи, досягнути фінансової стабільності, знизити рівень безробіття і надалі залишатися частиною єврозони. Єврогрупа чітко усвідомлює: громадяни Греції вже доклали чималих зусиль, щоби подолати кризу. Ми наголошуємо необхідно і надалі ефестивно працювати, щоби повернути грецьку економіку на шлях зростання".

  Тепер перед Грецією - постала стратегічна мета: до 2020 року зменшити держборг до 120 відсотків. Це - непросте завдання. Адже за минулі п`ять років економічного спаду заборгованість Афін сягнула 160 відсотків. Втім, голова МВФ Крістін Лаґард запевняє: ухваленої програми допомоги - достатньо, щоби дати Греції новий старт.

  Крістін Лагард, голова МВФ: "Комбінація наших зусиль плюс амбіційна програма розвитку Греції - дадуть Афінам достатньо простору для маневру, а отже країна зможе відновити свою конкурентоспроможність на світовому ринку. Ми усі сподіваємося, що це спрацює. Проект допомоги Афінам я презентую у МВФ вже у другий тиждень березня".

  Без нового пакету фінансової допомоги - на Грецію чекав би дефолт вже 20 березня. Саме тоді настане час виплат за держоблігаціями. Рішення єврогрупи - допоможуть уникнути найгіршого розвитку подій. Тож грецький прем`єр Лукас Пападімос - не приховує задоволення

  Лукас Пападімос, прем`єр-міністр Греції: "Не буде перебільшенням, якщо я скажу: нинішній день - дійсно історичний для грецької економіки. Рішення, ухвалені на засідання єврогрупи - дають нам можливість нарешті покінчити з періодом невизначеності і рухатися до економічної стабільності".

  Чимало фінансових аналітиків - оптимізму грецьких урядовців не поділяють. Експерти кажуть: численних  економічних проблем Афін - план Європи не вирішить, він допоможе лише виграти час. Вірогідно, що грекам невдовзі знадобиться і третій пакет допомоги - майже 250 мільярдів євро.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  До поліції викликали Стросс-Кана
  Наступний матеріал
  Арештами і сутичками з поліцією закінчилася акція протесту в іспанській Валенсії
  Теги: