Новий пакет антикризових заходів попередньо ухвалили грецькі депутати

  Новий пакет антикризових заходів попередньо ухвалили грецькі депутати. Фінальне голосування - сьогодні. Якщо проголосують роботу втратять 30 тисяч бюджетників, скоротять пенсії та знизять зарплати. Греки, виступають проти таких нововведень. В Афінах відбулися масові демонстрації, які переросли у сутички із поліцією.

  Розбиті вітрини, вигорілі автобусні зупинки і уламки каміння та битого скла. Так Афіни виглядають після масштабних протестів. На стінах, написи граффіті: від Італії до Греції - єдиний вихід революція. Втім, протестувальники не вимагали революційних змін і не прагнули повалити чинний уряд. Єдине їхнє бажання, уникнути подальшого зубожіння. Численні заходи економії, за допомогою яких влада намагається зменшити державний борг призвели до того, що рівень життя греків, стрімко погіршився.

  Протестувальниця: "Скільки можна погіршувати людям життя? І скільки ще ми можемо це терпіти? Люди вже - на межі голоду, батьки вимушені заощаджувати гроші, щоби діти могли заплатити за обіди у школі. Хіба таку ситуацію можна назвати нормальною? А яке майбутнє на нас чекає?"

  Проти економії на державному рівні - виступили сотні тисяч людей. Лише на вулицях Афін - їх було близько 70 тисяч греків. Від мирних демонстрацій - швидко перейшли до рішучих дій. У правоохоронців полетіло каміння та коктейлі Молотова. Поліцейські відповіли сльозогінним газом та кийками.

  Поки під стінами парламенту точилися бійки демонстрантів з правоохоронцями - депутати обговорювали чергові антикризові заходи. І навіть ухвалили їх - щоправда лише попередньо.

  Підтвердити своє рішення - народні обранці мають сьогодні. Якщо проголосують ЗА - роботу втратять 30 тисяч бюджетників, а у країні знову скоротять пенсії та знизять зарплати.

  Грігоріс Ніотіс, віце-президент парламенту Греції: "Усього у голосуванні узяли участь 295 депутатів. За те, щоби підтримати новий пакет антикризовх заходів - вислосилися 154 з них. Тож законопроект - попередньо ухвалено більшістю голосів. Остаточне голосування з цього питання - івдбудеться у четвер".

  Під час сьогоднішнього голосування - профспілки знову обіцяють вивести на вулиці тисячі людей. Та влада все одно налаштована ухвалити нові заходи економії. Адже від цього рішення залежить, чи отримають Афіни новий кредит від ЄС та МВФ. А без нього на Грецію чекає - банкрутство.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Потужний вибух у Туреччині - 8 загиблих
  Наступний матеріал
  До болівійської столиці дійшли протестувальники
  Теги: