Новий масштабний страйк транспортників у Греції

  Греція протестує проти третьої хвилі бюджетних скорочень. Уряд ухвалив їх напередодні, щоби отримати черговий транш міжнародного кредиту. До одноденного страйку долучилися працівники громадського транспорту та вчителі. Авіадиспетчери столиці не працювали упродовж 3-х годин.

  У афінському аеропорту - затримки рейсів. Місцеві школи - зачинені, викладачі долучилися до протесту. В столиці Греції стоять автобуси і трамваї, тролейбуси та таксі. Завмерло метро і залізниця. Місто - паралізоване. Дороги забиті приватним транспортом, повсюди затори.

  Афінянин: "Схоже, що усі машини міста - на дорогах. Але, якщо це вплине на політиків - я готовий терпіти".

  Афінянин: "Повсюди затори. Але краще вже так, аніж те, що з нами робить уряд".

  Афінянка: "А що поробиш? Усі страйкують, навіть таксисти. Дуже незручно".

  З вітрин газетних кіосків - уже звичні заголовки: "Немилосердний удар", "Потрясіння для працівників-пенсіонерів", "Уряд жертвує громадянами". Так преса реагує на черговий пакет антикризових заходів, затверджений парламентом напередодні. Влада постановила, зокрема, перевести у резерв 30 тисяч державних службовців, продовжити дію податку на майно, звести усі види громадського транспорту до однієї служби.

  Марія Чондроянні: "Боюся, далі буде лише гірше".

  Від минулого року - це вже третя хвиля скорочень. Греція неодноразово урізала зарплати та премії державним службовцям, підвищувала старі податки і запроваджувала нові, скорочувала пенсії, звільняла тимчасових працівників. Але дефіцит державного бюджету так і не вдалося скоротити до запланованих 7,5%.

  Гіоргос Папуліас: "Наша країна розв`язує проблему кількох останніх поколінь - це непроста справа, але її потрібно завершити".

  Йосип Руссанідіс: "Чомусь інші країни виходять з кризи з меншими жертвами, ніж Греція..."

  Уряд Греції наражається на народне невдоволення заради - фінансової підтримки МВФ, Євросоюзу та Європейського центробанку. Ті дають гроші Афінам лише за умови скорочень бюджетних дір. Наступного тижня позичальники приїдуть з інспекцією - перевіряти, чи ефективно греки заощаджують бюджетні кошти, чи варто їм видавати черговий 8-ми мільярдний транш допомоги. А місцеві пофспілки - готуються до чергового протесту.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київський "Сокіл" здобув третю перемогу на чемпіонаті ПХЛ
  Наступний матеріал
  Харківські чиновники підтримали Всесвітній день без автомобіля
  Теги: